fbpx

NKF nr 438 – XI 2015

30 LAT SYLABY
W Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida swój jubileusz 30.lecia obchodziła Grupa Poetycka Sylaba, którą prowadzi Elżbieta Zechenter-Spławińska. Raz w miesiącu członkowie grupy spotykają się, by czytać swoje wiersze, rozmawiać i dyskutować. Rozpiętość wieku miedzy 18. a 80. nie ma wielkiego znaczenia.

NAJMNIEJSZY PARK
Przy skrzyżowaniu ulic Sieroszewskiego i Klasztornej, nieopodal Klasztoru w Mogile umiejscowiony jest najmniejszy park Nowej Huty. To Park przy Willi Rogozińskich, który liczy sobie zaledwie 0,88 ha. Cechami charakterystycznym tego miejsca jest pamiątkowy kamień poświęcony Wojciechowi Bogusławskiemu, kamienne szachowe stoły oraz malutka drewniana kapliczka przybita do drzewa.

IGŁĄ I NICIĄ W FORCIE KRZESŁAWICE
Leszek Król od dawna interesuje się haftem. To pozornie kobiece rękodzieło u Pana Leszka wynika z tradycji rodzinnych. Haftuje cykle poświęcone ptakom, zwierzętom, ale jego prawdziwą pasją jest temat strojów kobiecych z różnych epok. Na wystawie w MDK Fort 49 "Krzesławice" można było podziwiać hafty przedstawiające stroje hiszpańskie. W rozmowie z Grażyną Uchto i Ewą Baranik autor opowiada o swoich zainteresowaniach. Przeprowadza też krótki kurs operowania igłą i nicią?

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.