fbpx

HISTORIA DLA DZIECI
"Historia dla dzieci" to cykl słuchowisk radiowych zrealizowany z myślą, by przybliżyć najmłodszym najciekawsze postaci i wydarzenia z dziejów Polski. Bohaterami są: snujący opowieści dziadek ( w tej roli Piotr Piecha) oraz wnuczęta (Zuzanna Dróżdż i Dominik Dworak) wcielające się w postaci królów, książąt i bohaterów. Płyty z nagranymi słuchowiskami trafiły do szkół i przedszkoli, a twórcy (reżyser Krzysztof Ridan, muzyk Paweł Dróżdż oraz autorka tekstów Agnieszka Wiktorowska – Chmielewska) podkreślają, że jest to projekt czysto nowohucki, zrealizowany przez nowohucian i nagrany w nowohuckim studiu.

REMONT W ŁAŹNI NOWEJ
Modernizacja nowohuckiego teatru Łaźnia Nowa na fotografiach Klaudyny Schubert.

GRUNT TO BUNT
ARTzona Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida zaprosiła młodych muzyków z Małopolski do zmierzenia się z kompozycjami Józefa Krzeczka – ważnej postaci w historii polskiej muzyki i ważnej postaci muzyki w Nowej Hucie. Organizatorzy konkursu "Grunt to bunt", jak sama nazwa wskazuje, poszukiwali naprawdę buntowniczych i oryginalnych aranżacji i interpretacji kompozycji Józefa Krzeczka. I nie zawiedli się.
Organizatorami konkursu było Towarzystwo Ratowania Kultury w Nowej Hucie, ARTzona OKN i Stowarzyszenie Zajawka. O projekcie opowiada Małgorzata Hajto.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.