fbpx

NKF nr 491 – II 2017

W CZTERECH SMAKACH
"Nowa Huta w czterech smakach" to cykl biegów przełajowych po mniej znanych zakątkach NH. Każdy z nich odbywa się w innej porze roku i w innym miejscu. Każdy ma dystans 10,5 km, by w sumie można było zebrać 42 km, czyli symboliczny dystans maratonu. Medale mają formę magnesów – złożone razem dadzą mapę Nowej Huty. Zimowa odsłona cyklu miała start i metę w Yach Clubie Polskim Kraków. Opowiada o niej Paweł Derlatka.

TATIANA
Tatiana przyjechała do Krakowa z Kijowa. Mieszka w Nowej Hucie i bardzo lubi śpiewać. W Kronice możemy usłyszeć ukraińską piosenkę "Znad stawu, gdzie kołyszą się wierzby".

BARBARA I STANISŁAW
Ciepły portret niezwykłego małżeństwa, które od 42 lat mieszka na os. Złotego Wieku. Stanisław, wówczas kierowca pickupa w Biprostalu, poznał Barbarę, gdy ta miała 17 lat. Długo starał się o jej względy i dopiero po 7 latach został jej mężem. Dzisiaj, po 48 latach, wspominają początki znajomości, potem narodziny syna i wyjazd Stanisława do Libii. Oboje są artystycznymi duszami – występują na deskach teatru Łaźnia Nowa, a Stanisław jest zdolnym malarzem.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.