fbpx

NKF nr 500 – IV 2017

MAKS
Nowohucki rap w wykonaniu 12-letniego Maksa, podopiecznego świetlicy "Centralka".

ADRIAN
Adrian Zębala już w dzieciństwie marzył o mundurze. Dziś jest uczniem klasy o profilu wojskowym w XI LO i zamierza się dostać do Szkoły Aspirantów Pożarnictwa w Nowej Hucie. Od lat należy do Ochotniczej Straży Pożarnej, bierze udział w akcjach ratowniczych i prowadzi szkolenia w zakresie pierwszej pomocy.

WARTO MARZYĆ
Anna Kasprzyk lubi działać dla lokalnej społeczności i tworzy wiele projektów. Wśród nich jest Akademia Aktywnych i Kreatywnych oraz Szkoła Majsterkowania dla najmłodszych. Pod jej okiem dzieci same projektują i wykonują własne zabawki oraz przedmioty codziennego użytku. I co ważne – używają do tego prawdziwych narzędzi!

PASJONATKA TENISA
Jolanta Szatko – Nowak urodziła się w Nowej Hucie i tu spędza całe swoje życie. Była tenisistką stołową, wielokrotną Mistrzynią Polski. Brała udział w 7 Mistrzostwach Europy i 7 Mistrzostwach Świata. Karierę rozpoczęła w Wandzie Kraków. Dzisiaj w klubie na os. Albertyńskim przekazuje swoje umiejętności młodzieży i dorosłym.

ps. "FAJKA"
Mirosław Ropelewski, pseudonim "Fajka", urodził się w 1927r. w Warszawie. Był żołnierzem Armii Krajowej, uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Od 1953r. mieszka w Nowej Hucie. Wspomina swoje wojenne losy i mimo podeszłego wieku nie zamierza się poddawać!

realizacja: Grzegorz Zariczny, Zbigniew Jarosz, Krzysztof Ridan, Robert Musiałek, Joanna Urbaniec, Łukasz Lenda

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.