fbpx

NKF nr 577 – III 2019

FEKUSZ 2019
FEKUSZ to Festiwal Kultury Szkolnej, coroczna impreza organizowana przez uczniów III Liceum Ogólnokształcącego. Udział wziąć może każdy uczeń, który chciałby się sprawdzić w jakiejś dziedzinie sztuki. Są więc występy muzyczne i wokalne, taneczne, pokazy spektakli i performance?ów oraz filmów. Możliwość sprawdzenia się na dużej, profesjonalnej scenie to wielkie wyzwanie i szansa na zdobycie nowych doświadczeń.
O Festiwalu opowiadają: dyrektor artystyczny Fekuszu 2019 Igor Majerczak oraz uczestnicy.

USŁYSZEĆ OBRAZ
Z wizytą w pracowni artysty malarza i rzeźbiarza Lucjana Orzecha. W Nowej Hucie można podziwiać jego dwie metalowe rzeźby plenerowe – "Ptaki" na os. Willowym i "Małe organy" na os. Wandy. W ich tworzeniu brali udział pracownicy ówczesnej Huty im. Lenina, co było celowym zabiegiem władz w ramach propagowania sztuki w środowiskach robotniczych.
Na początku swojej twórczej drogi zajął się malarstwem materii, by potem skupić się już na czystym malarstwie, bez sięgania po technikę kolażu. Wciąż odnajduje też związki malarstwa z muzyką. Część jego prac można było oglądać na wystawie "Fugato" w Galerii Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.