fbpx

DOBRA PRZESTRZEŃ
Felieton o Łąkach Nowohuckich – enklawie dzikiej przyrody w centrum dzielnicy, miejscu rekreacji mieszkańców. Opowiada o nich Elżbieta Urbańska – Kłapa (Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida). Łąki objęto ochroną prawną w 2003r. Z inicjatywy mieszkańców, instytucji i młodzieży szkół nowohuckich. Prof. Stanisław Juchnowicz opracował koncepcję zagospodarowania Łąk, która obejmuje wybudowanie traktów spacerowych, platform widokowych i objęcie terenu fosą. W reportażu znajdują się ujęcia ukazujące młodzież szkolną spacerującą po Łąkach, obserwującą przyrodę za pomocą lornetek oraz fragmenty pierwszego plenerowego spotkania nowohucian uczestniczących w działaniach rekreacyjnych i dyskusjach na temat zagospodarowania tego terenu.

BOKS DLA VIP-ów.
Fragment filmu Krzysztofa Klimca, którego bohaterem jest niegdysiejszy bokser Stanisław Kaim. Trafił do Klubu Sportowego Hutnik w okresie, kiedy boks stał tam na najwyższym poziomie – klub miał kilkakrotnie mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski. Dziś w Hutniku nie ma takiej sekcji, a o byłych zawodnikach nikt nie pamięta. Stanisław Kaim prowadzi w Klubie Sportowym Wanda "sekcję dla VIP-ów", czyli zajęcia sportowe dla panów w średnim wieku, którzy są miłośnikami boksu.

IV FESTIWAL SACRUM PROFANUM – CARMEN TV
Fragmenty koncertu w hali walcowni Mittal Steel Poland opartego na "Carmen" G.Bizeta. Współczesny balet na wielu płaszczyznach, monitory, światła, Maciej Maleńczuk jako Don Jose.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.