fbpx

NKF nr 609 – I 2020

KALIMBA
Z okazji jubileuszu najstarszej nowohuckiej biblioteki – biblioteki Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida, odbył się koncert zespołu "Kalimba". Zespół współpracuje z poetami całej Polski i tworzy do ich utworów własne aranżacje. A co pasuje bardziej do biblioteki niż poezja śpiewana? Opowiadają o tym wokaliści "Kalimby" – Magdalena Harasimowicz-Moksa i Maciej Grątkowski.

FRYTKI OD TĘCZY
W Frytkach Belgijskich przy Zalewie Nowohuckim pracuje 5 osób z Zespołem Downa. Przyrządzają i sprzedają złociste smakołyki z pełnym profesjonalizmem. Wszystko dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Tęcza, którzy założyli przedsiębiorstwo społeczne "Społeczna 21". O swojej pracy opowiada Natalia Opoka, a o pomyśle trenerzy pracy Hanna Gumółka i Darek Woźniak oraz członkini Stowarzyszenia – Grażyna Kociołek.

50 – LECIE KLUBU JĘDRUŚ
Swój 50 jubileusz obchodził Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta. Został wybudowany w czynie społecznym i od lat służy lokalnej społeczności. Nic dziwnego, że na uroczystości zjawiło się wielu mieszkańców. W trakcie jubileuszowego spotkania mieszkańcy mogli wziąć udział w wielu artystycznych wydarzeniach, ale też po prostu spotkać się i powspominać. Po sali wędrowała okolicznościowa kronika ze zdjęciami, zabrzmiało gromkie "Sto lat", a na urodzinowym torcie zapłonęły świeczki.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.