fbpx

NKF nr 611 – I 2020

AKTOR
Marcin Marcel Wiercichowski to aktor teatralny i filmowy, a równocześnie nowohucianin z krwi i kości. Swój spektakl "El Credito" prezentował m.in. w sali kinowo-teatralnej w budynkach Centrum Administracyjnego Kombinatu. Z materiału filmowego dowiadujemy się m.in. jak wyglądały jego wczesne (i jakże traumatyczne…) początki fascynacji teatrem…

KLUB ZGODY
W lokalu na oś. Słonecznym, gdzie jeszcze niedawno mieścił się Oddział Dzieje Nowej Huty Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, otwarty został Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Uczestnicy imprezy mieli okazję posłuchać koncertu kolęd, podziwiać występy Grupy Cyrkowej i poobserwować warsztaty dla najmłodszych. O nowej placówce opowiada Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK – Katarzyna Olesiak.

PREPOSTEVOLUTION
Marcin Urzędowski mieszka w Warszawie, ale urodził się i przez 30 lat żył w Nowej Hucie. Jak to się stało, że muzyk perkusyjny zaczął działać w warszawskim świecie mody, tworząc projekty inspirowane wizją końca świata? I dlaczego jako materiałów używa rzeczy, które ludzie wyrzucili na śmietnik? Jego ostatnim pomysłem jest projekt fotograficzny "Amputation 2020", w ramach którego powstał kalendarz ze zdjęciami osób, które w wyniku wypadków lub chorób straciły kończyny. Wszystko zrealizowane w klimacie postapokaliptycznym, nawiązującym do marvelowskich superbohaterów.

realizacja: Joanna Urbaniec, Łukasz Lenda

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.