fbpx

NKF nr 612 – I 2020

RYSZARD OTRĘBA. GRAFIKA I RYSUNEK

W 2019 r. w galerii Nowohuckiego Centrum Kultury można było oglądać wystawę prac Ryszarda Otręby, znakomitego grafika, którego sztukę prezentowały m.in. Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, czy Tate Gallery w Londynie. Wystawa w NCK miała szczególnie osobisty charakter, ponieważ oprócz czarno-białych grafik abstrakcyjnych autor zdecydował się pokazać swój cykl ?oświęcimski?. Poświęcony jest on pamięci ojca i braci Ryszarda Otręby, którzy zginęli w obozach koncentracyjnych, a w prace wkomponowane zostały dokumenty i listy z czasów wojny.
O autorze mówią m.in. rektor krakowskiej ASP Stanisław Tabisz i były rektor Jan Pamuła, a także jego byli studenci.

BAROK W MISTRZEJOWICACH

Koncert Camerata Cracovia, jednego z najstarszych zespołów muzyki dawnej, rozpoczął kolejny rok Koncertów Mistrzejowickich. Jest to projekt realizowany od 2012 przez Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida. W kościele p.w. M .M. Kolbego rozbrzmiewa muzyka klasyczna, poważna. Tym razem w programie znalazła się włoska i polska muzyka wczesnego baroku.
O koncercie opowiada jego organizatorka Wiesława Wykurz oraz Ireneusz Trybulec – lutnista i założyciel Camerata Cracovia.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.