fbpx

ZRĘCZNOŚCIÓWKA
Piotr „Acte” Reczyński od lat uprawia parkour, czyli sztukę pokonywanie przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób. Dyscyplina ta uprawiana jest głównie w przestrzeniach miejskich, gdzie można znaleźć mnóstwo schodów, poręczy, murków i innych „przeszkód”. Piotr opowiada o swoich początkach, treningu, powstaniu grupy „Parkour Nowa Huta”, integracji środowiska krakowskiego i oczywiście prezentuje próbkę swoich umiejętności.

MAJ W PARKU LOTNIKÓW
Impresja z Parku Lotników, gdzie Zarząd Zieleni Miejskiej ukończył właśnie budowę stawów z pomostami i alejkami. Długo oczekiwana wiosna nadeszła, a nowe miejsce przyciągnęło mnóstwo osób na spacer i relaks w tak pięknych okolicznościach przyrody.

GRZYBY W NOWEJ HUCIE
Ryszard Janiczek doskonale wie, gdzie można szukać grzybów, także w Nowej Hucie. Na klombach i w parkach można znaleźć na przykład smardze, gęślicę wiosenną, czy maślankę wiązkową. Doskonale wie, które muchomory są trujące, a które jadalne. Ryszard stworzył fanpage o tej tematyce, poświęcony tylko naszej dzielnicy.

realizacja: Joanna Urbaniec, Łukasz Lenda

Nowohucka Kronika Filmowa

Komentarze są wyłączone.