fbpx

PREMIERA W SFINKSIE
Fragment felietonu Anny Kaszewskiej zrobionego dla "Kroniki" TVP Kraków, poświęconego filmowi "Miasto otwarte", który był realizowany przez 3 dni pobytu Benedykta XVI w Krakowie w maju 2006r. Film realizowało 411 operatorów – profesjonalistów, amatorów, studentów szkół filmowych, którzy obserwowali miasto w czasie wizyty Ojca Świętego. Powstało 400 godzin materiału, z którego Jerzy Ridan zmontował 50 min.
O realizacji opowiadają kierownik produkcji Marek Nawracaj i Krzysztof Ridan – montażysta. Felieton uzupełniają fragmenty filmu oraz ujęcia z premierowego pokazu w Kinie Studyjnym "Sfinks".

ROBERT KOSZIERADZKI – FOTOGRAFIE
Felieton poświęcony fotografiom Roberta Kosieradzkiego robionym w Nowej Hucie w latach 60. i 70. Ich wystawę zorganizowano w Nowohuckim Centrum Kultury. O autorze opowiada Adam Gryczyński z Krakowskiego Klubu Fotograficznego – podkreślając wyrazistość czarno-białej fotografii oraz to, że autor, mimo niezwykłego talentu, za życia nie miał żadnej indywidualnej wystawy.

WIECZÓR ROSYJSKI
W Ośrodku Kultury odbywają się wieczory "Mowy Serdecznej" poświęcone kulturze, poezji i sztuce różnych krajów. Materiał jest relacją z Wieczoru Rosyjskiego, w trakcie którego młodzież krakowskich liceów recytowała wiersze Puszkina, Achmatowej, Jasienina i Lermontowa. Odbył się także recital Łady Gorpienko, której akompaniował na gitarze Grzegorz Gryboś. Wieczorowi towarzyszyła wystawa fotografii Roberta Basia "Cerkwie".
Do kamery wypowiada się Urszula Perlińska – organizator wieczoru.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.