fbpx

GÓRALE Z NOWEJ HUTY – ZESPÓŁ HAMERNIK
O historii Zespołu Hamernik opowiadają jego twórcy Kazimierz i Anna Lassakowie: do tej pory zespół miał ponad 1000 koncertów, 32 razy wyjeżdżał za granicę, a występuje w nim już trzecie pokolenie artystów. Materiał filmowy prezentuje fragmenty prób w Nowohuckim Centrum Kultury, fotografie archiwalne z lat 80. oraz obszerne fragmenty koncertu galowego w NCK.

SPOTKANIE Z MALARZEM
Materiał filmowy prezentuje obrazy Ryszarda Golińskiego, pokazywane na wystawie w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida. Autor dzieciństwo i młodość spędził w Nowej Hucie, ukończył ASP w Krakowie, obecnie prowadzi zajęcia z malarstwa w Liceum Sztuk Plastycznych w Wiśniczu. Jego prace prezentowane były m.in. w Kolonii, Norymbergii i Londynie.

CYRK PRZYJECHAŁ
Międzynarodowy Cyrk Safari już po raz trzeci przyjechał do Nowej Huty. Kamera podgląda prozaiczne, codzienne prace, które poprzedzają występy: rozstawianie namiotu, karmienie zwierząt. Wreszcie przychodzą widzowie i rozpoczyna się spektakl: obserwujemy występy żonglerów, połykacza ognia, tresurę koni i wielbłądów, taniec na linie.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.