fbpx

XII DNI NORWIDOWSKIE W KRAKOWIE – FINIS
W Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida trwają przygotowania do XIII Dni Norwidowskich.
Młodzież, która przygotowuje spektakl oparty na tekstach poety, opowiada o swojej pasji i wyzwaniu, jakim jest próba przełożenia Norwida na współczesny język. Urszula Perlińska, realizator Dni Norwidowskich, podkreśla, że każdy z aktorów sam miał prawo wybrać tekst, który chciałby zagrać.
Materiał pokazuje fragmenty spektaklu, który składa się z różnorakich gatunkowo i stylistycznie scen: jest Norwid śpiewany w stylu pop, grany jako scena z Hamleta czy w manierze azjatyckiej.

LOTNISKO CZYŻYNY – KONKURSOWA JAZDA SAMOCHODOWA
Fragmenty imprezy samochodowej, która co roku odbywa się na lotnisku w Czyżynach i jest organizowana przez Toyotę Poland. Młodzi kierowcy biorą udział w konkursie i wyścigu.

CZOŁG
W oparach porannej mgły spod Muzeum czynu Zbrojnego wywożony jest CZOŁG – jego odjazd na czerwonej lawecie obserwują mieszkańcy Nowej Huty, dla których jest nieodłącznym elementem krajobrazu. Czołg odwożony jest do Muzeum Lotnictwa, gdzie poddany zostanie konserwacji. Tam odlutowano włazy, a kamerze Kroniki udało się zajrzeć do środka – sfilmować tajemnicze, skorodowane urządzenia, fragmenty uzbrojenia. Po wnętrzu czołgu "oprowadza" Maciej Borowski – specjalista konserwator Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

realizacja: Marcin Kaproń

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.