fbpx

START DO ZAWODU
W Pracowni Dziewiarstwa Artystycznego odbyły się warsztaty zorganizowane w ramach projektu "Nowa Huta – Nowa Szansa". Panie uczyły się obsługi maszyn dziewiarskich. Rok później miała miejsce wystawa prac, które powstały w Pracowni. Kamera pokazuje kolorowe i pełne fantazji stroje. Pierwsze miejsce za najlepszą dzianinę zajęła Monika Wadowska – Gerlach.

PRZED KONCERTEM
W Kościele Arka Pana miał miejsce koncert Michała Bajora w ramach cyklu NOWA HUTA – DLACZEGO NIE? Materiał pokazuje fragmenty próby, a Michał Bajor dzieli się swoimi wrażeniami związanymi z występem.
Małgorzata Jezutek (Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta) opowiada o idei koncertu – dedykowany jest Hospicjum Św. Łazarza i został włączony do akcji Pola Nadziei. Arka Pana została wybrana nieprzypadkowo, bo ruch hospicyjny powstał właśnie tutaj.

BOHATER
Sławomir Pietrzyk z Głosu – Tygodnika Nowohuckiego rozmawia z Czesławem Łotarewiczem, tegorocznym laureatem tytułu Nowohucianina Roku przyznawanym przez redakcję od 8 lat. Czesław Łotarewicz przyjechał do Nowej Huty w 57r. zza koła podbiegunowego, gdzie odsiadywał wyrok. Na nowogrodczyźnie działał w partyzantce, był dowódcą małego oddziału, który działał również przeciwko Armii Czerwonej. Za to cała rodzina zapłaciła wywózką. Materiał jest bogato ilustrowany archiwalnymi fotografiami.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.