fbpx

WYSTAWA RODZINNA "TWÓRCY NOWEJ HUTY" – MARIAN, JÓZEFA, PAWEŁ KRUCZKOWIE
W "Galerii M" Klubu "Kuźnia" odbył się wernisaż wystawy prac Mariana, Józefy i Pawła Kruczków, która rozpoczyna cykl wystaw rodzinnych – twórców z Krakowa i Nowej Huty. Materiał filmowy pokazuje ich rzeźby, grafikę i malarstwo. O pomyśle na cykl wystaw oraz o twórczości rodziny Kruczków opowiadają: Elżbieta Borysławska, Danuta Szymońska i
Paweł Kruczek.

WARSZTATY RADOŚCI
Fundacja Św. Brata Alberta powstała w 87r. O prowadzonych przez nią Warsztatach Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych psychicznie opowiada Ireneusz Kościółek – kierownik Warsztatów na os. Dywizjonu 303. W 1996r zaadaptowano na ten cel kaplicę przy kościele św. Brata Alberta. Dziś opieką Warsztaty otaczają 35 osób, a celem jest rehabilitacja społeczna – próba włączenia ludzi niepełnosprawnych do życia w społeczeństwie.

RUSZMY SIĘ
W Nowohuckim Centrum Kultury pokazano spektakl taneczny w wykonaniu młodzieży z 7 nowohuckich szkół. To był prawdziwy show z użyciem kolorowych, fluorescencyjnych elementów, obręczy, piłek itd. Twórcą i pomysłodawcą przedstawienia był Bob Bellow z Anglii. Jego zdaniem po 4 dniach pracy powstało świetne widowisko – być może najlepsze, jakie kiedykolwiek zrobił z młodzieżą.

realizacja: Marek Nawracaj

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.