fbpx
Trzy fotografie mieszczące się w kwadracie. Po lewej stronie małe zielone rośliny w ziemi. Po prawej stronie liście wierzby nad fotografią dłoni wskazujących na rysunkową mapę. Na fotografiach przebijające się malowane zielone kształty przypominające krzaczki albo chmurki. Zielone mistrzejowice. Więcej informacji we wpisie.

Wraz z odradzającą się powoli wiosną Ośrodek Kultury Norwida rozpoczął cykl „Zielone Mistrzejowice”. W ramach niego – przy współudziale mieszkańców i mieszkanek Mistrzejowic – organizowane są wydarzenia promujące ekologię i miejskie ogrodnictwo, także wśród najmłodszych.

„Zielony warsztat. Pracownia młodego ogrodnika i młodej ogrodniczki”, znajdująca się w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury Norwida na os. Złotego Wieku 14 w Krakowie, dedykowana jest dzieciom w wieku 7-10 lat. To wyjątkowa formuła, łącząca edukację ekologiczną z zabawą i żywym doświadczaniem przyrody. W ramach działalności Pracowni Ośrodek zaplanował różnorodne zajęcia łączące edukację przyrodniczą z wydarzeniami o formule kulturowej, które będą odbywały się w wybrane poniedziałki (od 17:00 do 18:30). Co więcej, uczestniczkom i uczestnikom udostępniono zieloną przestrzeń w patio Klubu Kuźnia i umożliwiono zadbanie o jego rozwój. 20 marca, o godzinie 17:00 zaplanowano warsztaty ogrodnicze dla dzieci „Przebudzenie wiosny”, które będą okazją do poszukania pierwszych – długo wyczekiwanych – oznak tej pory roku oraz rozpoczęcia sezonu ogrodniczego.

Jednak „Zielone Mistrzejowice”, to nie tylko oferta kierowana do dzieci, ale też kreatywne zajęcia dla dorosłych. 25 marca o godzinie 9:00 odbędą się warsztaty „Wierzbowe wyplatańce” z Jackiem Gądkiem, który zdradzi tajemnice tej wyjątkowej rośliny i pomoże w stworzeniu swojej kompozycji. W tym samym czasie rozpocznie się również wiosenna, przyrodnicza gra terenowa „O! Życie”.

– „Zielone Mistrzejowice” mają na celu ukazywać bogactwo naturalne dzielnicy i uwrażliwiać na zjawiska zachodzące w naszym najbliższym otoczeniu. Proponując różnego rodzaju aktywności i działając wraz z lokalną społecznością, chcemy inspirować do aktywnego odkrywania, poznawania i doświadczania natury – mówi Agata Miloch, instruktorka kultury i prowadząca zajęcia w ramach cyklu.

Zielone zajęcia spełniają jeszcze jedną istotną funkcję: wzmacniają poczucie odpowiedzialności za miejski krajobraz i sprawczości człowieka w jego kontekście.

Poza tym nie ma piękniejszej pory na zdobywanie przyrodniczo-ogrodniczych doświadczeń niż wiosna – w końcu, jak co roku, na naszych oczach wydarzy się coś niesamowitego: zazieleni się, zakwieci – nie przegapmy tego!

Wstęp na wydarzenia jest wolny. Obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje pod adresem e-mail: a.miloch@okn.edu.pl. Dofinansowano ze środków Miasta Krakowa.

AktualnościKlub Kuźnia

Komentarze są wyłączone.