fbpx

Jagło Paweł (2019), Korowód Nowohucki. Wybór postaci związanych z terenami Nowej Huty, Kraków: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, ISBN 978-83-948244-6-4, 112 stron.

Link do pobrania publikacji: KLIKNIJ TUTAJ

Publikacja to opowieść o Nowej Hucie i terenach, na których powstała z perspektywy wyjątkowych, choć wybranych postaciach tworzących jej dzieje. Znajdziemy w niej biogramy pięćdziesięciu przedstawicieli różnych dziedzin życia, różnych okresów historycznych i różnych obszarów składających się współcześnie na pięć tzw. dzielnic nowohuckich Miasta Krakowa – zarówno tych bardziej, jak i ci mniej znanych, żyjących przed 1949 r. i później. W dzieje tych terenów wpisało się tak wiele nietuzinkowych osobistości, że trudno byłoby uwzględnić je wszystkie, nawet jeśli brano by pod uwagę tylko te postaci, które odeszły już z tego świata. Jest to zatem wybór subiektywny, obarczony licznymi brakami, których nie należy traktować jako ujmy dla osób nieujętych w tym opracowaniu. Korowód Nowohucki ma raczej inspirować do dalszego poszukiwania wyjątkowych postaci i ich losów. Opisy postaci wzbogacają barwne rysunkowe przedstawienia każdej opisywanej osoby autorstwa Róży Koleckiej i Anny Gotfryd-Koleckiej.

Książka w wersji drukowanej do nabycia m.in. w następujących lokalizacjach (również online):
– Galeria Huta Sztuki Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5, Kraków)
– Cafe NOWA Księgarnia (os. Zgody 7, Kraków, www.nowaksiegarnia.pl)
– Główna Księgarnia Naukowa (ul. Podwale 6, Kraków, www.gkn.pl)

Sprzedaż wysyłkowa książki:
Cena: 13,50 zł + koszt wysyłki (W momencie zakupu publikacji, kupujący udziela sprzedającemu jednorazowego pełnomocnictwa do zawarcia umowy o świadczenie usług pocztowych w imieniu kupującego).
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: nhlab@okn.edu.pl

Copyright © by Authors & Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

Publikacje

Komentarze są wyłączone.