fbpx

Jest prawda czasów i prawda ekranu – żeby wrócić z seansami, to trzeba mieć co grać. Ostatnie miesiące były dla przemysłu filmowego bardzo trudne. Codziennie wyczekiwaliśmy doniesień o godnych polecenia premierach i… w końcu! Są! ? 28 sierpnia 2020 r. wznawiamy seanse w naszym kinie!

Zerknijcie, co przygotowaliśmy dla Was na początek:

„xABo: Ksiądz Boniecki” w reż. Aleksandry Potoczek to chwytający za serce dokument ukazujący intymny portret księdza Bonieckiego, którego postawa i świadectwo zainspirowały tysiące Polaków. To także obraz pełen nadziei, nasycony mądrością i humorem tytułowego bohatera.

„Babyteeth” w reż. Shannon Murphy opowiada wzruszającą historię miłości – bez sentymentalizmu. Na uwagę zasługuje znakomita rola Shannon Murphy znanej z serialu „Ostre przedmioty” i filmu „Małe kobietki” Grety Gerwig.

„Ojciec” w reż. Petera Valchanova to z kolei pełna sytuacyjnego tragikomizmu opowieść o skomplikowanej relacji pomiędzy ojcem i synem. Ta słodko-gorzka farsa podbiła m. in. serca jurorów na MFF w Karlowych Warach, gdzie film zdobył główną nagrodę. Ma szanse zdobyć także Wasze.

„Bądź sobą, czyli nieopowiedziana historia Alice Guy-Blaché” reż. Pamela B. Green, czyli dokument o kobiecie, która na zawsze zmieniła historię kinematografii. Za produkcję odpowiadała Jodie Foster i Robert Redfor, więc chyba sami rozumiecie, że tą pozycję po prostu trzeba zobaczyć.

„Zieja” w reż. Roberta Glińskiego to opowieść o księdzu-buntowniku, człowieku zdecydowanie wyprzedzającym swoją epokę, łamiącym sztywne, kościelne reguły. W rolach głównych znakomici Andrzej Seweryn i Zbigniew Zamachowski.

A dla tych, którzy zatęsknili za spotkaniami w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Kropka” mamy coś ekstra – zdobywcę Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu w Berlinie w 2000 r., czyli „Million Dollar Hotel” w reż. Wima Wendersa. Na tą niezwykłą opowieść o pewnym hotelu w Los Angeles i jego mieszkańcach zapraszamy już 17 września o g. 18:00. W rolach głównych: Milla Jovovich, Mel Gibson, Jeremy Davies.

Szczegółowych informacji udzielamy telefonicznie: 12 644 27 65 w. 32 lub mailowo: sfinks@okn.edu.pl.

Nie możemy się Was doczekać! ?

Sfinks Team

Wznowienie seansów w Kinie Studyjnym Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida odbywać się będzie w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym.

Aktualności

Komentarze są wyłączone.