fbpx

3-6 czerwca 2021 r.
Nowa Huta

„W mieście zaszyfrowane” to pakiet dwóch samoobsługowych gier miejskich dedykowanych rodzinom z dziećmi / dzieciom wraz z opiekunami do samodzielnego rozwiązywania w terenie.

Labirynty ścieżek, zakamarki uliczek, skryte zielone zakątki i nieodkryte obszary roślinnej gęstwiny. Gdzież tak jest? W samym sercu Nowej Huty!

Zapraszamy rodzinne drużyny do udziału w samoobsługowych grach miejskich, podczas których będziecie przemierzać dwa nowohuckie szlaki – miejski i przyrodniczy.

Będziecie przeszukiwać klomby i rabaty, zaglądać w korony drzew, myszkować w dziuplach i sprawdzać co w trawie piszczy. Brnąc w gąszczu chodników i alejek, wzdłuż, wszerz i po skosie, kręcąc ósemki i przemykając wśród nieświadomych toczącej się gry mieszkańców – spróbujecie stawić czoła zagadkom, szaradom i łamigłówkom. Tropy wyznaczać będą drzewa, rzeźby, inskrypcje lub detale architektoniczne.

Wyzwania liczne i nielekkie, dlatego współpraca dzieci i dorosłych będzie nieodzowna! Wasz trud zostanie jednak doceniony! Oprócz niewątpliwej satysfakcji (płynącej ze spędzania rodzinnie czasu offline), zdobytej wiedzy na temat roli przyrody w mieście, sławy i chwały, drużyny, które prześlą do nas rozwiązaną wybraną kartę gry zostaną nagrodzone.

Zatem drużyny! Harce czas zacząć! Zapraszamy Was na zagadkowy, nowohucki szlak!

– „W mieście zaszyfrowane” to dwie samoobsługowe rodzinne gry miejskie (tj. „Nowohuckie (po)szlaki” oraz „Skryte w parkowej zieleni”). Samoobsługowe, ponieważ Uczestnicy pobierają ze strony internetowej karty gry do samodzielnego rozwiązywania w terenie w dogodnym dla siebie terminie i czasie.
– Karty gry (do pobrania) dostępne w terminie od 3 do 6 czerwca 2021 r.
– W celu otrzymania nagrody prosimy o przesłanie zdjęć rozwiązanej wybranej karty gry do 10 czerwca 2021 r. na adres: m.kotula@okn.edu.pl.
– Czas przejścia trasy każdej z gier to około 1,5 h.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

AktualnościAktualności

Komentarze są wyłączone.