fbpx
Grafika przedstawia fragment kadru z filmu Lola, na którym widnieje twarz aktorki Myai Bollaers. Na górze napis: Sfinks Mówi maj równości. Na całość nałożony jest flirt w kolorach tęczy.

17 maja 2021 r., godz. 19:00
Online: Facebook

Specjalny odcinek „sfinksMówi” w ramach inicjatywy „Maj równości”. Karolina z DKF „Kropka” i Darek z Festiwalu FilmON porozmawiają o filmach „Lola” (reż. Laurenta Micheli) i „Krewetki w cekinach” (reż. Maxime Govare). Obydwa filmy można obejrzeć w wirtualnej sali Sfinksa na platformie Mojeekino.pl.

Zapraszamy na FB Kina Sfinks – KLIKNIJ TUTAJ

LOLA (91 minut) reż. Laurent Micheli
Dramat, Belgia/Francja 2020, wyst.: Mya Bollaers, Benoit Magimel

Wyciskająca łzy opowieść o relacji transseksualnej dziewczyny z ojcem. W roli ojca gwiazda francuskiego kina, nagrodzony w Cannes za „Pianistkę” Benoît Magimel. Debiutująca na dużym ekranie Mya Bollaers otrzymała za swoją poruszającą kreację Nagrodę Magritte (belgijski Oscar) dla najbardziej obiecującej aktorki.

Lola właśnie skończyła 18 lat i dowiedziała się, że została zakwalifikowana na operację uzgadniania płci. Niestety krótko po tym przyszła też informacja, że zmarła jej ciężko chora mama, która do tej pory jako jedyna pomagała jej finansowo. Spełniając ostatnie życzenie mamy, Lola i jej ojciec, który wcześniej wyrzucił ją z domu, i z którym nie miała kontaktu od ponad dwóch lat, wyruszają do ich rodzinnego domu, aby zawieźć tam prochy. Podczas wspólnej podróży muszą wrócić do niezagojonych ran, ale też zmierzyć się razem z nowymi wyzwaniami.

Link do filmu: KLIKNIJ TUTAJ
Zobacz zwiastun: KLIKNIJ TUTAJ

KREWETKI W CEKINACH (104 minuty) reż. Maxime Govare, Cédric Le Gallo
Komedia, Francja 2019, wyst.: Nicolas Gob, Alban Lenoir, Michaël Abiteboul, Romain Lancry, Roland Menou

Krewetki w cekinach to amatorska drużyna piłki wodnej, która chce wystartować w zawodach Gay Games. Mają zapał i fantazję, ale brakuje im profesjonalnego trenera. Z nieba spada im Matthias – dostał tę fuchę jako szansę, żeby podreperować swój wizerunek po kontrowersyjnej wypowiedzi w telewizji. Matthias próbuje ratować swoją karierę pływacką, ale nie spodziewa się, jakie zmiany w jego życiu może przynieść podróż wesołym autobusem na finał gejowskich zawodów piłki wodnej w Chorwacji. „Krewetki w cekinach” to pełna uroku komedia o przyjaźni, marzeniach i byciu sobą – w rytmie niezawodnych przebojów disco!

Link do filmu: KLIKNIJ TUTAJ
Zobacz zwiastun: KLIKNIJ TUTAJ

Wydarzenie odbywa się w ramach inicjatywy „Maj Równości” organizowanej w dniach 01-31.05 przez Miasto Kraków. Więcej informacji TUTAJ.

Aktualności

Komentarze są wyłączone.