fbpx

WYSPIAŃSKI W ŁAŹNI
Fragmenty koncertu "Wyspiański Underground", który odbył się w Teatrze Łaźnia Nowa podczas festiwalu "Wyspiański wyzwala".
O pomyśle opowiada Bartosz Szydłowski: Wyspiański to nie był człowiek na kolanach, był nonkonformistą i artystą zbuntowanym, który miał odwagę przeciwstawiać się różnym środowiskom. Stąd pomysł na koncert "Wyspiański Underground", bo Wyspiański już sto lat temu pisał rockowe teksty.
W trakcie koncertu wystąpili m.in. Stanisław Sojka i grupa Wu-Hae

BALET OFF
W Nowohuckim Centrum Kultury odbyły się XVI Krakowskie Spotkania BaletOFFowe. Ich ideą jest umożliwienie twórcom i grupom tak krakowskim, jak i przyjeżdżającym z całej Polski pokazanie się na scenie. O imprezie opowiada Bożena Makowska, a materiał filmowy pokazuje fragmenty występów kilku grup.
Spotkaniom BaletOFFowym towarzyszyła też wystawa fotografii Agaty Wójtowicz, które autorka – również tancerka – zrobiła podczas kilku spektakli.

SPOTKAJMY SIĘ W OGRODZIE
Grupa instruktorów z "Ogrodu Doświadczeń" odwiedza zimą podkrakowskie szkoły, by zaprezentować dzieciom część urządzeń, które na co dzień, szczególnie latem znajdują się na terenie parku. W plenerze znajduje się około 60 zabawek edukacyjnych, przy pomocy których można poznać różne zjawiska fizyczne i zagadnienia naukowe.
W szkole dzieciom zabawki prezentuje grupa pod wodzą Grzegorza Kruka, w samym Ogrodzie Doświadczeń poszczególne zjawiska również tłumaczą specjalnie wyszkoleni instruktorzy.
Materiał filmowy pokazuje zabawy dzieci latem w plenerze oraz zimą w szkole.

realizacja: Marek Nawracaj

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.