fbpx

SZKOŁA MUZYCZNA
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza za rok będzie miał 55 lat. Głównym zadaniem szkoły jest kształcenie młodych muzyków, ale poza tym prowadzi ona szeroką działalność kulturalną kierowaną do mieszkańców Krakowa. Niedawno pozyskano znaczące środki na rozbudowę i modernizację szkoły. O tych planach opowiada dyr. Witold Malinowski, a prezentowane makiety pokazują nowoczesne, przyjazne środowisku budynki, a nawet letni amfiteatr, w którym będą się odbywać koncerty plenerowe.

UKRYTE SKRZYDŁA
Skrzydła to coś, co się rozwija w momencie twórczości, gdy robimy coś, co unosi nas w inny świat, gdy lecimy ku pięknu. O projekcie "Ukryte skrzydła" kierowanym do nowohuckiej młodzieży opowiada jeden z jego twórców – Stanisław Banaś. W czasie 20 spotkań zamierza uświadomić młodym ludziom, że mają potencjał, by robić coś innego niż "nicnierobienie".
Na pierwsze spotkanie na scenie Stolarnia w Teatrze Ludowym przyszła ogromna ilość chętnych. W trakcie pokazów m.in. capoeiry, breakdance czy form multimedialnych mogli sobie wybrać zajęcia, w których wezmą udział.
O projekcie opowiada też Katarzyna Danecka ze stowarzyszenia KorboTurbina.

TERAZ HUTA
"Teraz Huta" to portal internetowy poświęcony przede wszystkim tej jednej dzielnicy. Składa się z 3 części: bieżących informacji, miejsca dla wszystkich nowohuckich instytucji oraz przestrzeni dla prywatnych użytkowników, którzy robią coś ciekawego, a nie mają gdzie swojej twórczości zaprezentować. Już teraz można tu obejrzeć wiele ciekawych fotografii, grafiki itd.
O portalu opowiadają Jakub Błądek i Małgorzata Wierzchowska.

realizacja: Marek Nawracaj

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.