fbpx

MISTRZ
Wiesław Koczorowski jest optykiem znanym doskonale mieszkańcom Nowej Huty. Swój zakład prowadzi tu od 40 lat. W rozmowie z Agnieszką Łoś z Głosu – Tygodnika Nowohuckiego opowiada o przypadkach, które zaprowadziły go do tego zawodu i do Nowej Huty oraz o marzeniu, by mieć najbardziej nowoczesny zakład na całym świecie.
W swojej ewidencji pan Wiesław ma klientów sprzed kilkudziesięciu lat; niektórzy nawet dziś do niego wracają. I często wspominają: ja tu u Pana 30 lat temu robiłem okulary…

ALASKA
W Galerii Podróżników Nowohuckiego Centrum Kultury miała miejsce wystawa fotografii powstałych w trakcie wyprawy Krystyny i Wiesława Wazlów na Alaskę. Jak wspominają, to było marzenie wywodzące się z dzieciństwa, z lektur Londona i Curwooda. Opowiadają o tym fascynującym i niebezpiecznym zakątku świata, a my podziwiamy zdjęcia gór, indiańskich cmentarzy, drewnianych mostów nad przepaściami, lwów morskich i niedźwiedzi, a nawet kolejki w kopalni złota.

DANUTA MICHAŁOWSKA
Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida gościł wielką krakowską aktorkę, Danutę Michałowską.
W trakcie spotkania opowiadała o swoim dzieciństwie, o powstawaniu pierwszego teatru amatorskiego w Nowej Hucie, w którym nie mogła pracować, jako "element antysocjalistyczny", a wreszcie o tajnym teatrze w czasie wojny, w którym występowała wraz z Karolem Wojtyłą i wystawieniu w nim "Króla Ducha". Spotkanie zakończyła recytując fragmenty poematu Słowackiego.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.