fbpx

NKF nr 315 – XI 2012

KORCZAKIADA
W Klubie "Mirage" Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta odbyła się Korczakiada – impreza dla najmłodszych związana z zakończeniem Roku Janusza Korczaka. Dzieci słuchały opowieści o Starym Doktorze, a potem bawiły się we wspaniałych "Maciusiów" – rysowały albo układały z powycinanych kawałków postać małego króla, robiły dla siebie korony. Jak przypomina prowadzący zabawę Radosław Omieciński – Janusz Korczak uczył, że dzieci mają nie tylko obowiązki, ale i prawa. Teraz w trakcie zabawy najmłodsi poznawali jedne i drugie. Na koniec na trawniku przed Klubem zasadzono Drzewo Korczakowskie.

ART. COLOR BALLET W TRZECH ODSŁONACH
W trakcie 21 Krakowskich Spotkań BaletOFFowych w NCK swoją sztukę zaprezentował zespół Art Color Ballet. I zrobił to w trzech odsłonach! Była wystawa fotografii, spektakl Tabula Rasa oraz pokaz action_bodypainting. Tancerze i performerzy, wykorzystując ruch i farby, na oczach widzów tworzyli obraz – a w takich wypadkach efekt jest zawsze nieprzewidywalny. Art Color Ballet tworzą tancerze, plastycy, fotograficy, performerzy, muzycy, filmowcy ?połączenie ich fantazji daje niezwykłe rezultaty.
O zespole opowiada Agnieszka Glińska, jego założycielka i reżyser.

NOWA HUTA AGNIESZKI ŁUKASZEWSKIEJ
W Galerii Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida można było oglądać wystawę prac Agnieszki Łukaszewskiej. Młoda krakowska artystka prezentowała pastele, portrety, szablony, zdjęcia, a także zapis filmowy pewnego performace?u. Agnieszka Łukaszewska jest zafascynowana Nową Hutą jako śladem po dawnej utopii miasta idealnego. Szczególną uwagę zwracają portrety. Przedstawione na nich postacie to alter ego dawnych robotników. Dawni młodzi mężczyźni ze sztandarami to dzisiaj starsi ludzie pokazani w szaro-biało-czerwonych barwach.
O pokazywanych pracach opowiada sama autorka oraz Barbara Solecka – kurator wystawy.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.