fbpx

NKF nr 472 – X 2016

ALE JAZZ!
Relacja z 48 koncertu z cyklu "Nowa Huta. Dlaczego Nie?!" , który miał miejsce na dziedzińcu MDK Fort 49 "Krzesławice". Wystąpili m.in. laureaci konkursu Żonkilowy Song: Zespół muzyczno-taneczny z Tenczynka, Weronika Szyba z Bolechowic i Marcin Domagała z Waganowic. Gwiazdami wieczoru byli Ewa Novel Trio oraz Boba Jazz Band. Koncert jak zwykle prowadziła Lidia Jazgar – dyrektor artystyczny cyklu.

ROZBIEGANA NOWA HUTA
Rozbiegane Zajrzyj do Huty to impreza, która pozwala w wyjątkowy sposób zwiedzić mniej znane miejsca NH – przez bieganie lub jazdę na rowerze. Co roku trasa jest inna, a uczestnicy 5 edycji rozpoczęli ją przed dworem w Kościelnikach. Potem był m.in. Zakład Karny w Ruszczy, gdzie rozpoczyna się akcja filmu "Vinci", nieistniejąca już stacja kolejowa "Kraków-Nowa Huta" oraz jeden z budynków administracyjnych kombinatu. Finał miał miejsce w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida , gdzie na wszystkich czekały medale, tort oraz koncert zespołu Electric Dog.
Organizatorami imprezy byli: Nowa Huta Team, Fundacja 4 Alternatywy, C-2 Południe Cafe, Stowarzyszenie Monar, Fundacja Nowe Centrum, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i ARTzona OKN.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.