Z lewej strony czarne pół twarzy, kontur dziecka z widocznym uchem. Z prawej strony zielona smuga rozszerzająca się w kierunku twarzy. Przerywane linie białe i czarne na zielonej poświacie. Próba mikrofonu. Więcej informacji w rozwinięciu.

18 marca 2023 r., godz. 11:00-12:00.
Galeria Huta Sztuki, Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa | Ośrodek Kultury Norwida, os. Górali 5.

Wstęp 10 zł za dziecko. Obowiązują zapisy (do 17 marca 2023 r.) przez formularz na stronie: [LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]

Kiedy odwiedzamy muzea lub galerie, najczęściej skupiamy się na tym, co widzimy. A jak brzmi wystawa? Czy obrazy wydają dźwięki? Poeksperymentujemy z mikrofonami i podsłuchiwaniem przedmiotów.

Zapraszamy na nietypowe działania w przestrzeni wystawy. Szukamy inspiracji wśród prezentowanych prac. Spotkanie jest okazją do uruchomienia różnych zmysłów, rozwijania wyobraźni przestrzennej, ale też twórczych działań i zdolności manualnych. Zajęcia dla dzieci w wieku 4-8 lat wraz z rodzicami i opiekunami.

Prowadzenie: Basia Pasterak – pedagożka teatru, animatorka, kuratorka programów artystycznych. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, specjalność wiedza o kulturze. Od kilku lat prowadzi autorskie cykle warsztatów budujące przestrzeń do eksperymentów twórczych na pograniczu działań performatywnych i sztuk wizualnych.

Kontakt:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa | Ośrodek Kultury Norwida