fbpx
Dziecięca grafika reklamująca obchody Dnia Dziecka w Ośrodku Kultury Norwida. Na jasnym tle czarny napis: Dzień Dziecka w Norwidzie. W lewym dolnym rogu infantylne roślinne kształty w żywych kolorach.

Ślad sensoryczny – Dotknij tej sztuki

1, 2, 4 czerwca 2021 r., godz. 10:00-18:00
ARTzona, os. Górali 4

Wystawa sztuki współczesnej, pełna interaktywnych i sensorycznych elementów. Podczas zwiedzania dzieci zostaną zaproszone do współtworzenia i doświadczania sztuki w bezpośrednim kontakcie. Inspiracją wystawy są ślady przewijające się przez okres dzieciństwa, pierwsze artystyczne ślady dzieci i zabawa plastyczna.

Artystki/ autorki wystawy: Agata Dębicka-Zabłocka, Małgorzata Grodzka (Maruna), Marta Kozłowska-Derlatka & Gaja Derlatka, Edyta Ołdak, Paulina Maciaszek & Alina Maciaszek.

Miejskie Hafciarki: Anna Drabik, Weronika Cisłowska-Rylska, Agnieszka Fac, Monika Fiołek, Karolina Galus, Dominika Jakubowska, Julia Lachiewicz, Paulina Mol, Karolina Starostka-Kokoszka, Anna Sumara.

Zwiedzanie wystawy możliwe po wcześniejszym zgłoszeniu.
Zapisy: j.lachiewicz@okn.edu.pl.
Wstęp wolny.

Podczas zwiedzania wystawy dostępne będą bezpłatne egzemplarze katalogu powystawowego.

Wystawa zrealizowana w projekcie „DOTKNIJ SZTUKI – kultura dostępna dla dzieci”, w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura dostępna 2020.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, artzona@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

***

Mój Superbohater – wystawa prac plastycznych

1-22 czerwca 2021 r.
Sektor Sztuki, os. Górali 5

Zapraszamy na wystawę „Mój Superbohater”. Wystawa towarzyszyć będzie Festiwalowi Filmowemu Osób Niepełnosprawnych FilmON. Znajdą się na niej prace młodych artystów niepełnosprawnych oraz profesjonalistów, którzy zgodzili się przedstawić superbohaterów z dziecięcych obrazów za pomocą grafiki cyfrowej.

Szczegółowe informacje:
Galeria Huta Sztuki
Ośrodek Kultury im C. K. Norwida
Os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65 wew. 25, hutasztuki@okn.edu.pl
www.hutasztuki.okn.edu.pl
www.facebook.com/hutasztuki

***

Dzień Dziecka w Kuźni

1 czerwca 2021 r., godz. 16:00-19:00
Przed Klubem Kuźnia, os. Złotego Wieku 14

Zapraszamy na warsztaty plenerowe z okazji Dnia Dziecka. Wstęp wolny.

Uwaga: ze względów bezpieczeństwa liczba uczestników będzie ograniczona.

W programie:

15:00 | Pomaluj świat! – warsztaty plastyczne
Prowadzenie: Magdalena Lis

17:00 | Czy wszystko musi do siebie pasować? – kolorowy świat kolaży
Prowadzenie: Barbara Tkacz

18:00 | Teatralne czary-mary
Prowadzenie: Aleksandra Kowalczyk

Szczegółowe informacje:
Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. 12 648 08 86, j.kornas@kuznia.edu.pl
www.kuznia.okn.edu.pl
www.facebook.com/KlubKuzniaOKN

***

Dzień Dziecka w ogrodzie

1 czerwca 2021 r., godz. 17:00-19:00
Tajemniczy Ogród, ARTzona, os. Górali 4

Rodzinne warsztaty i zabawy ogrodowe z okazji Dnia Dziecka w ramach projektu „Ogrody Nowej Huty”. W programie: poszukiwanie skarbów i warsztaty ogrodnicze połączone z nauką o roślinach. Partner: ArcelorMittal Poland.

Widzimy się w Dzień Dziecka w Tajemniczym Ogrodzie, w którym zostawimy dla Was uchyloną furtkę do jego wejścia.

W samym sercu Nowej Huty, skryty za drewnianym parkanem przed wzrokiem mieszkańców, w spokoju rośnie, zieleni się, kwitnie i pachnie… Tajemniczy Ogród. Wymarzona sceneria do rodzinnych harców z okazji Dnia Dziecka!

Zapraszamy więc ochoczo dzieci – młodsze, starsze i najstarsze  – do udziału w  przyrodniczej grze rozgrywającej się wśród drzew, krzewów i kwiatów porastających nasz Tajemniczy Ogród. Gra naszpikowana będzie rebusami, zagadkami i łamigłówkami, w których niema złych odpowiedzi. Każde rozwiązane zadanie zostanie nagrodzone. Wszystkie zdobyte i zgromadzone w ten sposób fanty przydadzą się w dalszej, warsztatowej części zabawy. Zatem nie ma się co ociągać z przesłaniem zgłoszenia do udziału!

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy: KLIKNIJ TUTAJ (do 31.05)
– limit miejsc: 15 os.
– wstęp wolny

Ogrody Nowej Huty – projekt realizowany jest przez Pracownię Animacji Ekologicznej  w partnerstwie publiczno-prywatnym. Powstał w 2011 r. i jest kontynuowany nieprzerwanie od 10 lat. Zakłada tworzenie w dzielnicach nowohuckich dostępnych i przyjaznych terenów zieleni, pomaga mieszkańcom w porządkowaniu i zagospodarowywaniu terenów w ich najbliższym otoczeniu, integruje i wspiera w lokalnych inicjatywach aktywnych nowohucian. Podczas projektu powstało 16 ogrodów oraz zostało zagospodarowane patio Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Złotego Wieku 14) na Zielony Warsztat – Pracownię Młodego Ogrodnika.  Od 2018 r. projekt ma również na celu propagowanie wiedzy dotyczącej ogrodnictwa i ekologii. W ramach tych działań prowadzone są warsztaty i wykłady oraz organizowane kolejne edycje Nowohuckiego Targu Roślinnego. Projekt realizowany jest w partnerstwie z firmą ArcelorMittal Poland, Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie oraz radami pięciu tzw. dzielnic nowohuckich Miasta Krakowa.

Szczegółowe informacje:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida
Os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 21, ekologia@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

***

DKF „Kropka” dla dzieci: Cały świat Romy

1 czerwca 2021 r., godz. 18:00
Kino Sfinks, os. Górali 5

Kino Studyjne Sfinks i ARTzona zapraszają na pokaz filmu „Cały świat Romy”. Po seansie odbędzie się dyskusja, podczas której każdy maluch stanie się krytykiem filmowym. Wstęp wolny.

Cały świat Romy (90 minut)
Familijny, dubbing, Holandia/Niemcy 2019
reż. Mischa Kamp, wyst.: Vita Heijmen, Beppie Melissen

Zwiastun – KLIKNIJ TUTAJ

Ciepła i wzruszająca opowieść o międzypokoleniowej przyjaźni, radzeniu sobie z wyzwaniami i wsparciu, jakim mogą być dla siebie kobiety niezależnie od wieku. Zbyt dojrzała jak na swój wiek 10-latka Roma oraz pełna rezerwy fryzjerka Stine są na siebie skazane. Wszystko dlatego, że mama dziewczynki wychowuje ją samotnie, a Stine jest jedyną osobą, która może jej w tym pomóc. Od samego początku chłodna relacja między babcią a wnuczką nie wróży nic dobrego. Zapracowana i borykająca się z chorobą Stine nie ma czasu ani cierpliwości do Romy, która zakłóca jej codzienną rutynę. Z czasem jednak okazuje się, że obie mają ze sobą więcej wspólnego niż myślały i mogą być dla siebie wsparciem nawet w najtrudniejszych momentach.

Nagrody dla filmu:

  • Nagroda ECFA – MFF Kino Dzieci 2019
  • Nagroda jury dla najlepszego familijnego filmu holenderskiego – Cinekid 2019
  • Nagroda ECFA – MFF Ale Kino!
  • Złote koziołki – Nagroda za najlepszy film pełnometrażowy dla dzieci – MFF Ale Kino!

Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka” dla dzieci powstał w 2017 roku jako część DKF-u „Kropka”. Jest to jedyny dyskusyjny klub filmowy dla dzieci w Małopolsce. Realizujemy nasz cykl wspólnie z ARTzoną Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Spotkania odbywają się raz w miesiącu i tak jak w przypadku tradycyjnego DKF-u przed każdym seansem wygłaszana jest prelekcja, a po filmie odbywa się dyskusja z najmłodszymi widzami. Repertuar wybieramy starannie pod wiek naszych uczestników od dystrybutorów specjalizujących się w kinie dla najmłodszych. Często są to filmy, które zdobyły nagrody na festiwalach kina dziecięcego w Polsce i na świecie.

Projekt współfinansowany przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Szczegółowe informacje:
Kino Studyjne Sfinks
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 32, sfinks@okn.edu.pl
www.kinosfinks.okn.edu.pl
https://www.facebook.com/StudyjneKinoSFINKS/

***

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi MKDNiS oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Aktualności

Komentarze są wyłączone.