fbpx
Od lewej strony: kobieta, dziewczynka, chłopiec i mężczyzna w basenie opierający się na materacach w wodzie. Każda z osób ma okulary do pływania na głowie. Uśmiechają się. Pływanie. Więcej informacji we wpisie.

Lekcje pływania dla rodziców z dziećmi od 5 do 16 lat

27 czerwca 2023
Gmina Miejska Kraków, Krakowski Klub Kajakowy, Centrum Rozwoju Com Com Zone Prokocim i Kozłówek zapraszają rodziny z dziećmi mieszkające na terenie miasta Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania. Zajęcia odbywają się w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę”.
Mężczyzna trzymający małe dziecko na wysoko uniesionych rękach w basenie. Pływające maluchy. Więcej informacji we wpisie.

Pływające maluchy – lekcje pływania dla rodziców z dziećmi do lat 4

27 czerwca 2023
Gmina Miejska Kraków i Lemon Concept s.c. zapraszają rodziców z dziećmi w wieku do lat 4, mieszkających na terenie miasta Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania. Zajęcia odbywają się w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę”
Po prawej stronie zdjęcie rodziny: mężczyzna, kobieta, dwie dziewczynki i chłopiec. Uśmiechają się. Siedzą w parku, w tle drzewa. Lato z krakowską kartą rodzinną. Szczegółowe informacje we wpisie.

Lato z Krakowską Kartą Rodzinną

27 czerwca 2023
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież legitymujących się ważną Krakowską Kartą Rodzinną do skorzystania, w okresie wakacji, tj., od dnia 3 lipca do 31 sierpnia 2023 r., z atrakcji przygotowanych przez Gminę Miejską Kraków i Partnerów Programu KKR 3+.
W prawej części fragment posągu mężczyzny na krakowskich plantach, Ma okulary, włosy, brodę, widoczną marynarkę. W tle drzewo, ceglany budynek i trawa. Napis: porozmawiajmy o krakowie w dzielnicach od pierwszej do siódmej. Więcej informacji w rozwinięciu.

Komunikat dotyczący realizacji akcji ankietowej „Porozmawiajmy o Krakowie w dzielnicach I-VII”

23 marca 2023
Urząd Miasta Krakowa w miesiącach styczeń - luty br. zrealizował anonimowe badanie ankietowe pn. „Porozmawiajmy o Krakowie w dzielnicach I-VII”. Celem badania było zebranie opinii mieszkańców i mieszkanek dotyczących działań Miasta na rzecz poprawy jakości życia w ich najbliższym otoczeniu. Więcej informacji w rozwinięciu.
Na pierwszym planie napis: Zgłoś osobę pracującą lub działającą na rzecz młodzieży do nagrody imienia Antoniego Weyssenhoffa. W tle statuetka z podobizną patrona. Niebieskie tło, biała ramka. Więcej informacji we wpisie.

Młodzi krakowanie zgłoście kandydatów do Nagrody Weyssenhoffa

22 marca 2023
Nauczyciele, trenerzy, edukatorzy, instruktorzy harcerscy, streetworkerzy, pracownicy świetlic czy młodzieżowych domów kultury – osoby pracujące z młodzieżą i dla młodzieży mogą zostać laureatami Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa. Rozpoczął się etap zgłoszeń do trzeciej edycji konkursu realizowanego w ramach miejskiego programu Młody Kraków. Więcej informacji we wpisie.
Trzy rysunkowe postaci: dwie kobiety i meżczyzna w środku. Każda z osób trzyma tabliczki z napisami: Twój pomysł się liczy, Niezależnie ile masz lat, Zmieniaj swoją dzielnicę, zmieniaj Kraków. Niebieskie tło. Złóż projekty bo warto! Od 1 lutego do 2 marca 2023. Budżet Obywatelski. Więcej informacji w rozwinięciu wpisu.

X edycja Budżetu Obywatelskiego

31 stycznia 2023
Od 1 lutego w jubileuszowej dziesiątej edycji Budżetu obywatelskiego miasta Krakowa mieszkańcy będą mogli zaproponować pomysły na projekty dzielnicowe oraz ogólnomiejskie. To okazja, aby nie tylko zmieniać swoje otoczenie, ale także by realizować nietuzinkowe pomysły wspólnie z sąsiadami.
Narysowana kredą żarówka z pomysłami wkoło niej na niebieskim tle. Bank pomysłów. Kliknij by dowiedzieć się więcej.

BANK POMYSŁÓW

23 stycznia 2023
Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków? Stworzenie nowych miejsc rekreacji, organizacja wydarzeń kulturalnych, możliwość spędzania wolnego czasu, stacje napraw rowerów, budowa chodników czy  przejść dla pieszych. Chcesz podpowiedzieć innym co można zrobić w Twojej okolicy?

Głosuj, bo warto!

1 października 2022
Od 30 września do 14 października elektronicznie lub osobiście można głosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Warto głosować, bo projekty w ramach budżetu nie tylko zmieniają otoczenie, ale także integrują sąsiadów i tworzą przestrzeń do wspólnego spędzania wolnego czasu. W tej edycji  pod głosowanie jest poddanych 558 projektów, w tym 93 to projekty ogólnomiejskie oraz 465 to projekty dzielnicowe.

Poznaj Twierdzę Kraków podczas Europejskich Dni Dziedzictwa

7 września 2022
30. jubileuszowe Europejskie Dni Dziedzictwa, których kulminacja przypada między 10 a 18 września 2022 r., będą w tym roku okazją do wspólnego odkrywania tajemnic Twierdzy Kraków. Przed nami moc atrakcji dla małych i dużych mieszkańców Krakowa! Hasło tegorocznej odsłony Europejskich Dni Dziedzictwa brzmi „Połączeni dziedzictwem”. Jego wymowa szczególnie współgra z niezwykłym zabytkiem, jakim jest Twierdza Kraków. Projekt Twierdza Kraków to idea przybliżenia turystom i mieszkańcom dawnego dziedzictwa architektury obronnej Krakowa. To Wawel, mury obronne, Brama Floriańska, Barbakan, a także ponad sto obiektów XIX w.

Konkurs na prowadzenie Klubów Rodziców z dziećmi do lat 3

7 września 2022
Prezydent Miasta Krakowa ogłosił konkurs ofert oraz nabór na członków komisji konkursowej na realizację w formie wsparcia zadania publicznego „Kluby Rodziców z dziećmi do lat 3”, w zakresie działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka. Ma on na celu wybór ofert w zakresie realizacji zadania publicznego „Kluby Rodziców z dziećmi do lat 3”.
Pozioma grafika z kolorowym paskiem na dole. Na środku kolorowe ptaki i czarny napis kameralne koncerty. Muzyka wśród drzew. W każdą sobotę od dwudziestego siódmego lipca do trzeciego września dwa tysiące dwudziestego drugiego roku.

Muzyka wśród drzew – kameralne koncerty plenerowe

27 lipca 2022
W cieniu drzew, w pięknych nowohuckich parkach, podczas spacerów, będzie można oddać się muzycznemu ukojeniu. W wybrane soboty lipca, sierpnia i września zapraszamy do wzięcia udziału w muzycznej podróży.

YOO! Festiwal Sportów Miejskich

21 lipca 2022
Zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu Sportów Miejskich!
Żółty plakat z czerwoną kreską. Napis: narada obywatelska o cenach energii Kraków

Lokalna Narada Obywatelska o Kosztach Energii

7 czerwca 2022
Prosimy o zapoznanie się z informacjami w rozwinięciu.
Zielony plakat Rowerem do pracy, osiem rowerów uw kole.

Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca… i tak w kółko!

29 kwietnia 2022
Od 1 maja nasza instytucja przystępuje do kampanii ,,Rowerem do pracy, czyli dom, rower, pracai tak w kółko", która potrwa do 30 listopada 2022r. Organizatorem kampanii jest Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa 2022 | Ostatnia szansa na złożenia wniosku!

22 kwietnia 2022
Ostatnie dni na złożenie projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022! Termin mija 25 kwietnia br.
Mężczyzna i kobieta z dziewczynką i chłopcem, w tle las.

„Kraków w formie” powraca!

8 kwietnia 2022
Wraz z długo wyczekiwaną przez wszystkich wiosną wracamy z kampanią rekreacyjną „Kraków w formie”. Ruch, aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia znów stawiamy na pierwszym miejscu. Przed nami bardzo sportowy czas. Po więcej szczegółów prosimy klikać w przycisk: "Czytaj więcej".
Dwie kreskówkowe postaci: chłopiec i dziewczynka na niebieskim tle. Budżet obywatelski miasta Krakowa.

Składanie wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa edycja 2022

15 marca 2022
Od 21 marca po raz dziewiąty krakowianie będą mogli zaproponować pomysły na projekty dzielnicowe oraz ogólnomiejskie, aby nasze miasto było bardziej przyjazne i odpowiadało potrzebom jego mieszkańców.
Dłoń z wyciągniętymi dwoma palcami w geście przypominającym literę fał, gest solidarności. W tle niebiesko-żółta flaga ukrainy. Pomoc dla ukrainy.

Pomoc dla Ukrainy

4 marca 2022
W związku z wojną w Ukrainie Miasto Kraków kieruje wszystkich potrzebujących i chcących udzielić pomocy do oficjalnie funkcjonujących Punktów, które prowadzą w mieście zadania na zlecenie GMK i przy ścisłej współpracy z UMK. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami w rozwinięciu.
Rysunkowe postaci dziewczynki i chłopca. w lewym dolnym rogu. Chłopiec ubrany w żółtą bluzę, dziewczynka w koszulce i zielonych ogrodniczkach. Ogłoszenie. Budżet obywatelski miasta krakowa.

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Krakowa o terminie składania projektów do budżetu obywatelskiego oraz o wysokości środków przeznaczonych na ich realizację

3 marca 2022
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi realizacji projektów w ramach IX edycji budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa
W górnej części w trzech kółkach przedstawione: rzeźba, złotówka oraz waltornia Jasnoczerwone tło. Płacę podatki w Krakowie. Moje miasto - moja inwestycja.

Kampania Podatkowa 2022

24 lutego 2022
Sportowy, zielony, kulturalny, bezpieczny, wygodny do życia i solidarny – Kraków wciąż zmienia się dla swoich mieszkańców. Zrównoważony rozwój miasta jest finansowany m.in. z udziału w podatku PIT, który w części trafia do samorządów. W Krakowie PIT się opłaca! Szczegóły znajdują się w rozwinięciu.
Rysunkowe kolorowe postaci w pozdrawiających pozach na tle jednej z ulic Krakowa. Słoneczna pogoda i bezchmurne niebo w tle. Porozmawiajmy o Krakowie.

Komunikat dotyczący realizacji akcji ankietowej „Porozmawiajmy o Krakowie w dzielnicach VIII-XIII”

24 lutego 2022
Anonimowa ankieta skierowana jest do mieszkańców i mieszkanek sześciu południowych Dzielnic Krakowa. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami w rozwinięciu.
Wizerunek kobiety z krótkimi włosami w górnej części. Elementy różu i zieleni na zdjęciu. Nargroda im. Kazimiery Bujwidowej.

Nagroda im. Kazimiery Bujwidowej

8 lutego 2022
Serdecznie zapraszamy do składania wniosków do Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej dla wybitnych krakowianek. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w rozwinięciu.
Na białym tle kobieta z małym dzieckiem.

Konkurs ofert na prowadzenie Klubów Rodziców z dziećmi do lat 3

7 lutego 2022
Prezydent Miasta Krakowa ogłosił otwarty konkurs ofert oraz nabór na członków komisji konkursowej na realizację zadania publicznego pn. „Kluby Rodziców z dziećmi do lat 3” w zakresie działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka. Więcej informacji w rozwinięciu.
Konkurs Kraków bez barier.

Nabór zgłoszeń do XV edycji Konkursu „Kraków bez barier”

1 lutego 2022
Celem Konkursu jest promowanie osób, instytucji i firm, które podejmują działania mające na celu ułatwianie funkcjonowania osobom z niepełnosprawnościami. Szczegóły znajdziecie w rozwinięciu.
Bezpłatne wielospecjalistyczne konsultacje dla dzieci w wieku 0-6 lat.

Bezpłatne wielospecjalistyczne konsultacje dla dzieci w wieku 0-6 lat

20 stycznia 2022
Zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnych wielospecjalistycznych konsultacjach dla dzieci w wieku 0-6 lat organizowanych przez Centrum Diagnostyki i Terapii "In Corpore". Więcej szczegółów znajdziecie w rozwinięciu.
Po prawej stronie grafiki ręka siedzącej osoby na wózku inwalidzkim oparta na kole wózka. Opiekunie, skorzystaj z bezpłatnego wsparcia. +48 12 44 67 530.

Centrum wsparcia opiekunów nieformalnych i opieki nad osobami niesamodzielnymi w Miejskim Centrum Opieki w Krakowie

13 stycznia 2022
Projekt skierowany jest do osób niesamodzielnych oraz opiekunów nieformalnych osób niesamodzielnych zamieszkujących na terenie Gminy Kraków lub Gminy Wieliczka.
Po lewej stronie czworo dzieci w kolorowych zimowych ubraniach bawiące się w zimowej scenerii. Niebieskie tło. Ferie z Krakowską Kartą Rodzinną.

Ferie z Krakowską Kartą Rodzinną

11 stycznia 2022
Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców posiadających Krakowską Kartę Rodzinną do skorzystania z atrakcji przygotowanych na ferie zimowe.
W prawej części dwoje uśmiechniętych dorosłych trzymających dziecko. Niebieskie tło. Grypie mówimy nie!

Szczepienia dzieci przeciw grypie na terenie Miasta Krakowa

17 grudnia 2021
Miasto Kraków opracowało i wdrożyło nowy program polityki zdrowotnej pn.: „Program profilaktyki zachorowań na grypę dla dzieci w wieku 6-60 miesięcy w Gminie Miejskiej Kraków. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami w rozwinięciu.
Z prawej strony grafiki młody mężczyzna w zastanawiającej się pozie. W jakim celu przeprowadzamy badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym 2021? Szczegóły na stronie spis.gov.pl

Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań 2021

5 listopada 2021
Ankieta odbędzie się w dniach 12-24 listopada 2021 r. Więcej szczegółów we wpisie.
Grafika z abstrakcyjnymi elemntami w prawej części, w kolorach żółtym, niebieskim i czerwonym. Białe tło. Miasto Przestrzeń Równości. Hasztag krakowiankisiłąmiasta. Cykl spotkań organizowany z okazji rocznicy podpisania przez Kraków Europejskiej Karty równości kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym. Szesnasty listopada 2021 - Miasto dla kobiet. O feministycznej urbanistyce i kobiecym doświadczeniu miast. Siedemnasty listopada 2021 - Herstoria Krakowa. Jak kobiety zmieniały naszą lokalną historię i dlaczego warto o tym mówić. Osiemnasty listopada 2021 - Noł mor mi tu. Przestrzeń miejska wolna od przemocy i dyskryminacji.

Miasto – przestrzeń równości

4 listopada 2021
W dniach 16-18 listopada 2021 r. zapraszamy na cykl spotkań pod nazwą "Miasto – przestrzeń równości". Szczegółowe informacje znajdziecie w rozwinięciu.