fbpx

O nas

Dowiedz się więcej o Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida

Instytucja kultury Miasta Krakowa. Towarzyszy Nowej Hucie i jej mieszkańcom niemal od samego początku. Swoimi działaniami inspiruje, wzmacnia potencjał i wzajemne więzi nowohucian oraz poczucie odpowiedzialności za miejsce, w którym żyją. Jej oferta powstaje przy współpracy i w oparciu o potrzeby społeczności lokalnej.

 

Podejmowane działania nastawione są na animację środowiska lokalnego i edukację kulturalną. Wielokierunkowa działalność na terenie Nowej Huty ma na celu pozyskiwanie i przygotowanie osób i grup do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenia jej wartości poprzez realizację programów edukacyjnych, artystycznych, społeczno-kulturalnych i proekologicznych skierowanych do społeczności lokalnej.

 

Ośrodek włącza się w procesy związane z rewitalizacją, dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym, a także tożsamością Nowej Huty, wzmocnieniem potencjału społecznego i partnerskim rozwojem środowiska lokalnego, realizuje projekty o zasięgu lokalnym i międzynarodowym, współpracując z licznymi partnerami i organizacjami pozarządowymi. 

 

Prowadzi działalność w trzech lokalizacjach: os. Górali 5 (Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa z Pracownią Animacji Ekologicznej oraz Galerią Huta Sztuki, Biblioteka Główna, Kino Studyjne Sfinks, które jest producentem Nowohuckiej Kroniki Filmowej), os. Górali 4 (Klub ARTzona z Pracownia Praktyk Rozwojowych), os. Złotego Wieku 14 (Klub Kuźnia z Biblioteką).


Dyrektor:
dr Jarosław Klaś

Zastępca Dyrektora: Małgorzata Hajto

Logotyp Ośrodka.

Nasza misja

Czerpiąc z potencjału Nowej Huty uczestniczymy w budowaniu jej pozytywnego wizerunku
i rozwijamy kapitał kulturowy

Wizja

Atrakcyjny, dostępny i angażujący program, zmotywowany
i doceniany zespół, sprawnie zarządzana, ekologiczna
i rozpoznawalna w Polsce instytucja.

„Autorski program realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie”: [LINK DO POBRANIA]

OKN w liczbach

Poznaj naszą historię w liczbach

65latJesteśmy z Wami
10Działów
10Publikacji

Galeria Zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć

Nagrody

Wybrane nagrody jakie otrzymaliśmy na przestrzeni lat naszej działalności

Słoneczniki 2014

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida otrzymała nagrody rodziców w konkursie „Słoneczniki 2014” portalu CzasDzieci.pl w kategorii „Logika” za zajęcia Mała ArtZona. Rozwojowe podwórko oraz w kategorii „Sztuka wizualna” za zajęcia Mała ArtZona. Mała Animacja.

Słoneczniki 2013

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w 2013 r. została uhonorowana w konkursie portalu czasdzieci.pl „Słoneczniki 2013”.


W kategorii „Logika” statuetkę Złotego Słonecznika przyznano za organizację zajęć Małej ARTzony – cyklu warsztatów artystyczno-recyklingowych dla dzieci, wykorzystujących kreatywne zabawy i upcykling, czyli przerabianie zużytych materiałów.

Słoneczniki 2012

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w 2012 r. został uhonorowany w konkursie portalu czasdzieci.pl „Słoneczniki 2012”.


W kategorii „Przyroda” Nagrodę Rodziców przyznano za organizację Międzynarodowego Tygodnia Bliskości – cyklu wykładów, spotkań, warsztatów i imprez integracyjnych, skierowanych do rodzin z małymi dziećmi, rodziców oczekujących dziecka i dziadków.

Chcesz się z nami skontaktować?

Zapraszamy do zakładki kontakt, gdzie znajdziesz nasze dane teleadresowe.