fbpx

NOWOHUCKIE (PO)SZLAKI – rodzinna samoobsługowa gra miejska


23-29 listopada 2020 r.
Nowa Huta

Zapraszamy rodziny z dziećmi/dzieci wraz z opiekunami do wspólnego przeszukiwania i przetrząsania przestrzeni miejskiej.

Nowa Huta – labirynty ścieżek, zakamarki uliczek, skryte zakątki i nieodkryte obszary.
Zapraszamy rodzinne drużyny do udziału w samoobsługowej grze miejskiej, podczas której będziemy przemierzać – jak sama nazwa gry wskazuje – nowohuckie szlaki.

Poruszać się będziemy pieszo, ale za to po czasie i przestrzeni Dzielnicy XVIII. Brnąc w gąszczu chodników i alejek, wzdłuż, wszerz i po skosie, kręcąc ósemki i przemykając wśród nieświadomych toczącej się gry mieszkańców – spróbujemy stawiać czoła zagadkom, szaradom i łamigłówkom. Tropy wyznaczać będą rzeźby, inskrypcje, detale architektoniczne i … więcej nie możemy zdradzić.

Wyzwania liczne i nielekkie, dlatego współpraca dzieci i dorosłych będzie nieodzowna!
Wasz trud zostanie jednak doceniony! Oprócz niewątpliwej satysfakcji (płynącej ze spędzania rodzinne czasu offline), sławy i chwały – drużynom, które prześlą do nas rozwiązane karty gry, nadamy (poświadczony certyfikatem!) tytuł: „Eksploratorów nowohuckich szlaków”. Tytuł ten oczywiście nadawany jest dożywotnio – podobnie jak np. tytuły cesarz i profesor.

Zatem drużyny! Harce czas zacząć! Ruszamy na szlak!

Szczegółowe informacje:
– „Nowohuckie (PO)SZLAKI” to samoobsługowa, rodzinna gra miejska. Samoobsługowa, ponieważ Uczestnicy pobierają ze strony internetowej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida kartę gry do samodzielnego rozwiązywania w terenie – w dogodnym dla siebie terminie i czasie;
– chętni mogą otrzymać certyfikat (w wersji elektronicznej) potwierdzający udział w grze oraz nadanie tytułu „Eksploratora nowohuckich szlakach”, w tym celu prosimy o przesłanie rozwiązań z karty gry do 30 XI 2020: m.kotula@okn.edu.pl
– czas przejścia trasy to około 1,5h;
– wybierając się w trasę gry prosimy pamiętać o maseczkach.

Wydarzenie odbywać się będzie w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://old.okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w spotkaniu oznacza ich akceptację.

Kontakt:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

AktualnościAktualności

Komentarze są wyłączone.