fbpx

Beata Sulikowska i Stach Gacek: O Nowej To Hucie… (fotografia)


18 stycznia – 15 lutego 2018 r.
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Wernisaż: 18 stycznia 2018 r., godz. 18.00. Wstęp wolny.

Beata (Bessy) Sulikowska od 1999 roku należy do Krakowskiego Klubu Fotograficznego Zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych, swoje zdjęcia prezentowała na różnych wystawach.

Na wystawie w Ośrodku Kultury wraz ze Stanisławem Gackiem (również fotografem) zaprezentują swoje spojrzenie na Nową Hutę: zdjęcia z Huty i o Hucie.

Beata Sulikowska

Po przeprowadzce w 1995r do Nowej Huty z Bronowic szukałam sposobu na asymilację ze środowiskiem. Swoją przygodę z fotografią zaczęłam od spotkań w KKFie w tym samym roku. Pod uważnym i krytycznym okiem zasłużonych i znanych kolegów uczyłam się tajemnic kadru i kompozycji. W roku 1999r zostałam członkiem Krakowskiego Klubu Fotograficznego.
Głównie interesuje mnie człowiek, reportaż z życia ludzi, natura.
Bardzo lubię zwierzęta i na początku nauki fotograficznej właśnie one służyły mi za modele, jak się okazało dość trudne i wymagające sporej cierpliwości.
Zaowocowało to wieloma wyróżnieniami w konkursach fotograficznych oraz wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Stach Gacek

Do Nowej Huty trafiłem w 1991 roku, przyjechałem za pracą. Pokochałem Nową Hutę, ale wtedy jeszcze nie fotografowałem. W 2013 roku poznałem Beatę, członka KKF, to Ona przyprowadziła mnie do klubu, to właśnie z Nią byłem na pierwszych plenerach fotograficznych i właśnie dzięki niej polubiłem fotografię. Mówi się „ Z Kim przystajesz, takim się stajesz”, coś w tym jest jednak, bo dziś jestem członkiem KKF.

Wystawa O Nowej to Hucie… to nasze spojrzenie na Nowa Hutę, ma pokazać odbiorcom to, czego może oni sami nie dostrzegają. Jej codzienność widzianą z innej, słonecznej strony. Szukający mocnych wrażeń trafią pod zły adres. Nie ma tam bowiem szokujących zdjęć, wykreowanych sztucznie obrazów imitujących rzeczywistość…

Szczegółowe informacje:
Opiekun Galerii OKN Barbara Solecka
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, Kraków
tel. 12 644 27 65 w 17
b.solecka@okn.edu.pl

Sektor Sztuki

Komentarze są wyłączone.