fbpx

Wernisaż wystawy „Moje akwarele” Wojciecha Pająka

Fragment obrazu w formie koła. Wokół ciemnoniebieskie tło.

7 października 2022 r., godz. 18.00
Sektor Sztuki Ośrodka Kultury Norwida, os. Górali 5.

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Moje akwarele” Wojciecha Pająka, który odbędzie się 7 października 2022 r. o godzinie 18.00 w Sektorze Sztuki Ośrodka Kultury Norwida (os. Górali 5). Wystawa będzie dostępna do 14 listopada 2022 r.

Wstęp bezpłatny.

Wojciech Pająk – architekt, krakowianin, akwarelista amator. Jak sam mówi, malowaniem na poważnie zajmuje się od niedawna, wcześniej było to tylko sporadyczne „chlapanie wodą”. Akwarele kojarzą się artyście głównie z ulotnością, z łapaniem chwili i zapisem historii. Malarstwo jest dla niego formą wypowiedzi, wyrażeniem tego, co gra w jego duszy. Artysta w swoich zainteresowaniach wskazuje na przemijanie: na zmieniającą się przyrodę, na niszczejące budynki. Czuje w ten sposób pewną tęsknotę za odchodzącymi świadkami historii, dlatego próbuje uchwycić te chwile, w których jeszcze trwają. Zmiana jest bowiem czymś nieuchronnym. Paradoksalnie prowadzi przecież zarówno do zniszczenia, jak i do rozwoju. Dla artysty liczy się chwila obecna, bo jutro będzie już inne – odpadnie kolejna deska, spadnie kilka cegieł czy obsunie się dachówka.

Artysta wybrał akwarelę z powodów prozaicznych. Łącząc działalność artystyczną z pracą zawodową, potrzebuje chwili, gdy może zanurzyć pędzel w słoiczku z wodą i dotknąć pigmentu.

Szczegółowe informacje:
Galeria Huta Sztuki
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-953 Kraków
tel: 12 644 27 65 (w. 34/25)
b.solecka@okn.edu.pl
hutasztuki@okn.edu.pl

AktualnościGaleria Huta SztukiSektor Sztuki

Komentarze są wyłączone.