fbpx
Fotografia przedstawiająca mężczyznę w czapce z daszkiem siedzącego przy oknie autobusu lub tramwaju. Za oknem blok z oknem. Urban lonlines. wystawa dyplomowa szkoły kreatywnej fotografii. Szczegóły we wpisie.

13 czerwca 2023 | 19:00
Sektor Sztuki | Ośrodek Kultury Norwida, os. Górali 5

Wstęp wolny. Wystawa czynna w dniach (w godzinach pracy Ośrodka Kultury Norwida): 13-28 czerwca 2023

Wernisaż wystawy Anety Cap-Krzeczek „Urban Loneliness”

Wystawa Dyplomowa Szkoły Kreatywnej Fotografii.

„Ważne jest, abyś zachował zdolność przeżywania, aby istniały rzeczy, które mogą Cię zadziwić, wywołać wstrząs. Ważne jest, aby nie dotknęła Cię straszna choroba – obojętność”. ~Ryszard Kapuściński

Wystawa fotograficzna „Urban Loneliness” to  projekt artystyczny, który ma na celu zwrócenie uwagi na problem samotności starszych ludzi i ukazanie go w formie sztuki. 

Samotność to coś znacznie więcej niż poczucie dyskomfortu. To przeszywający ból emocjonalny, choroba wykraczająca poza cielesność, która niesie ze sobą poważne konsekwencje. 

Poprzez wykorzystanie fotografii, autorka projektu chce przedstawić różne aspekty samotności, jej wpływ na życie ludzi oraz podkreślić potrzebę większej uwagi i pomocy dla osób starszych. Projekt ten stanowi ważny głos w dyskusji na temat samotności seniorów i podkreśla potrzebę większej troski i pomocy dla osób starszych, którzy z różnych powodów mogą czuć się osamotnieni. Wystawa ta ma szansę przyczynić się do podniesienia świadomości społecznej i zachęcenia do podejmowania działań na rzecz poprawy jakości życia osób starszych. Przede wszystkim jednak, stanowi wartościowe i piękne dzieło, które wzbudza empatię i zrozumienie dla ludzkich doświadczeń związanych z samotnością.

Aneta Cap-Krzeczek – urodzona w Przemyślu, wieczna marzycielka, podróżniczka, miłośniczka natury, filolożka języka bułgarskiego, fotografka po godzinach. Nieprzerwanie w procesie tworzenia. Nałogowo uwiecznia to, co wokół, również za pomocą słów. Uwielbia fotografię reportażową, kocha zauważać ludzi na ulicy, szczególnie starszych. To właśnie  im poświęciła jeden ze swoich cykli zdjęć. Wzruszenia i czułość to jej synonimy. Lubi tworzyć portrety ludzi odnajdując głębię w opowiadanych przez nich historiach. Wkłada w fotografię całe serce, co ma nadzieję, widać na jej zdjęciach.

Kontakt:
Galeria Huta Sztuki
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa | Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel: 12 644 27 65 (w. 34/25)
b.solecka@okn.edu.pl
hutasztuki@okn.edu.pl

AktualnościAktualnościAktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.