fbpx
Człowiek wiszący na linie. W oddali ciemnoniebieskie niebo. Plakat do filmu pod tytułem niewiniątka.

NIEWINIĄTKA (113 min.)

Dramat/horror, reż. Eskil Vog, Dania/Szwecja 2021 r.

Występują: Rakel Lenora Fløttum, Alva Brynsmo Ramstad, Sam Ashraf, Mina Yasmin Bremseth Asheim.

Kup Bilet!

Małe norweskie miasteczko. Właśnie rozpoczyna się Midnattssol, sezon białych nocy i niekończących się polarnych dni. Dzieci z okolicznych osiedli spędzają beztrosko czas i szukają wakacyjnych przygód.

Tak mogłaby zaczynać się kolejna bajka dla dzieci, ale w reżyserii nominowanego do Oscara Eskila Vogta („Najgorszy człowiek na świecie”) oglądamy film, który sprawił, że podczas premierowych pokazów w Cannes widzowie oblewali się zimnym potem i nie mogli oderwać oczu od ekranu. Trzymający w napięciu i oryginalny, zachwycił krytyków (96% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes), a przez niektórych został okrzyknięty nawet skandynawskim „Stranger Things”.  Zdobywca Europejskiej Nagrody Filmowej, Nagrody Publiczności na MFF w Göteborgu oraz kilkunastu innych nagród i wyróżnień na całym świecie.

Mała Ida przeprowadza się z mamą i siostrą do nowego miejsca i szybko poznaje rówieśników z sąsiedztwa. Razem z nimi beztrosko spędza wakacyjne dni i odkrywa nowe, fascynujące i tajemnicze miejsca. Z czasem w trakcie kolejnych zabaw Ida zaczyna rozumieć, że z nowymi przyjaciółmi łączy ją wyjątkowa i niebezpieczna więź.

ZOBACZ ZWIASTUN

Kino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.