fbpx
Zatrwożona kobieta na tle ulicy z domami i górami. Tło rozmazane. Kobieta ubrana na czerwono. Na całej grafice duży napis z tytułem filmu Noc dwunastego października.

NOC 12 PAŹDZIERNIKA (1 godz. 55 min.)

Kryminał/dramat, reż. Dominik Moll, Francja/Belgia 2022.

Występują: Bastien Bouillon, Bouli Lanners, Johann Dionnet, Thibaut Evrard.

Kup Bilet!

Opowieść o śledztwie, które staje się obsesją. Film powstał na podstawie głośnej we Francji książki Pauline Guény, która przez rok mieszkała z brygadami kryminalnymi wersalskiej policji sądowej. Choć opowieść ujęta jest w formułę trzymającego w napięciu thrillera, wydaje się że, drobiazgowy portret zdominowanego przez mężczyzn świata, w którym nie ma miejsca na słabości, jest tu istotniejszy niż rozwiązanie kryminalnej zagadki.

Prędzej czy później każdy policyjny śledczy trafia na sprawę, której nie potrafi rozwikłać i staje się ona dla niego rodzajem niezdrowej obsesji. Dla Yohana, świeżo upieczonego szefa wydziału kryminalnego w Grenoble, może nią okazać się tajemnicze morderstwo młodej dziewczyny imieniem Clara, do jakiego właśnie doszło na terenie będącym pod jego jurysdykcją. Ślady na miejscu zbrodni niewiele mówią zarówno o potencjalnym napastniku, jak i jego motywie. Rozpoczynają się rutynowe policyjne czynności, będące wstępem do dalszego, skomplikowanego śledztwa. Wraz z nowymi podejrzanymi, których przesłuchuje Yohan, obraz sprawy jedynie się zaciemnia, budząc w policjancie kolejne wątpliwości. Zwłaszcza że mężczyzna ma coraz większy problem z zachowaniem odpowiedniego dystansu do podjętego śledztwa.

ZOBACZ ZWIASTUN

Kino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.