fbpx

NOWOHUCKIE INWESTYCJE
Wiele inwestycji w Nowej Hucie, związanych z rewitalizacją dzielnicy, zrealizowano ze środków unijnych. Należą do nich m.in.: zagospodarowanie Zalewu Nowohuckiego wraz z przygotowaniem terenów rekreacyjnych, ścieżek rowerowych i miejsc dla imprez plenerowych oraz przebudowa ulicy Klasztornej. W najbliższych planach znajduje się przebudowa systemu komunikacji tramwajowej oraz stworzenie szlaku żeglugi na Wiśle, który obejmie również Nową Hutę.
O inwestycjach opowiada Grzegorz Ostrzołek – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Funduszy unijnych.

FUTBOL AMERYKAŃSKI
"Kraków Knights" to drużyna futbolu amerykańskiego, która powstała w Nowej Hucie pod koniec 2007r. O zasadach tej gry opowiada trener Bartosz Zbroja, a kamera obserwuje trening zawodników odbywający się na boisku XI LO. Futbol amerykański okazuje się być połączeniem precyzyjnej taktyki, szybkości i siły.

Szlakiem zabytków Nowej Huty – BIEŃCZYCE
Bieńczyce to nie tylko Arka Pana. Jeśli minie się powojenne blokowisko, można trafić na pozostałości pięknych terenów i umiejscowiony w sielskim zakątku Dwór Bieńczycki otoczony zabytkowymi drzewami. Mieszkał w nim m.in. Edmund Matejko, brat Jana.
Niedaleko są także pozostałości Młyna Lelitów. Jak większość młynów nad Dłubnią został zniszczony za czasów PRL-owskich, ale do dziś widać ciekawe ślady historyzującego stylu, w którym został zbudowany.
O zabytkach Bieńczyc opowiada Maciej Miezian.

realizacja: Robert Musiałek, Artur Bober

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.