FESTIWAL RADOŚCI I UŚMIECHU
To był już X, a więc jubileuszowy Festiwal Radości i Uśmiechu w Teatrze Ludowym. Niepełnosprawne dzieci z m.in. z Polski, Ukrainy, Czech, Włoch i Słowacji prezentowały różnorodne formy teatralne oparte na ruchu, tańcu i muzyce. Celem Festiwalu jest bowiem terapia oraz integracja przez sztukę, udowodnienie, że dzieci niepełnosprawne też są utalentowane i wiele potrafią. W filmowym materiale o festiwalowych radościach opowiadają: Anna Kosińska (dyr. Zespołu Szkół Specjalnych nr 14), Piotr Piecha (aktor Teatru Ludowego) i Włodzimierz Wowa Brodecki.

KRZYSZTOF ZANUSSI – pomieszkiwałem w Nowej Hucie
W Kinie Studyjnym "Sfinks" gościł Krzysztof Zanussi . Spotkanie z widzami było okazją do opowieści o kinie, teatrze i sztuce pisania scenariuszy. Znakomity reżyser wspominał także swoje "drugie" kroki filmowe, które stawiał w Nowej Hucie, w Amatorskim Klubie Filmowym.

"TRAWA SZEPCZE NA WIETRZE"
Do udziału w 25 koncercie z cyklu "Nowa Huta. Dlaczego nie?!" organizatorzy zaprosili Martynę Jakubowicz z zespołem. Na deskach Łaźni Nowej wokalistka zaprezentowała swoje nowe utwory oraz przeboje sprzed lat. Zgodnie z tradycją koncertowi towarzyszyła kwesta – tym razem na rzecz ofiar powodzi. O koncercie opowiada Małgorzata Jezutek – dyrektor Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa