TAJEMNICE TEATRU
Kamera Kroniki podgląda warsztaty teatralne dla najmłodszych prowadzone przez Małgorzatę Karpowicz w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida. Pytania do dzieci, co to znaczy zakochać się, poderwać kogoś, albo czy wybieranie żony jest ważne to wstęp do scenicznej realizacji bajki o Kopciuszku. Dzieci mają okazję wystąpić na prawdziwej mini-scenie, w prawdziwych teatralnych kostiumach i z teatralnymi rekwizytami.

NEONY NOWEJ HUTY
Nowa Huta po zmroku budzi się neonami. Neony sklepów, kina, teatru, fryzjera, pubu czy wreszcie zegara na Placu Centralnym opowiadają o nocnym życiu dzielnicy. To dziwny tajemniczy świat, który obserwuje pani sprzedawczyni przez okno supermarketu.

NOC MATEMATYKÓW
Sławomir Nosek, nauczyciel matematyki w XVI LO z okazji "Światowego Dnia Liczby ?" zorganizował dla uczniów niezwykłą lekcję matematyki. Przez całą noc młodzież brała udział w nietypowych zajęciach, słuchała wykładów, rozwiązywała zadania matematyczne i logiczne. Przerwy na śpiew i gimnastykę pozwalały nie zasnąć. Ale łatwo nie było.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa