fbpx

NKF nr 265 – IX

WIELKIE MANEWRY
Akcję "Wielkie Manewry" przygotował Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Nowej Hucie. Na zaimprowizowanym poligonie uczestnicy brali udział w różnych konkurencjach. Było więc czołganie się, strzelanie z wodnych karabinów do celu, musztra, ratowanie rannych. Na koniec wszyscy otrzymali medale.

CZYTAMY NA CENTRALNYM
Na Palcu Centralnym, przed księgarnią Skarbnica odbył się pierwszy Flash Mob w Nowej Hucie. Flash Mob to spontaniczna akcja, w trakcie której uczestnicy i przypadkowi przechodnie robią wspólnie jakąś jedną rzecz. Tym razem było to czytanie. Przez kilkanaście minut grupa osób, siedząc na przygotowanych pufach, a także na schodach, ławkach i murkach oddawało się lekturze ulubionych książek. Wszystko po to, by pokazać, że – czytanie jest fajne!
O akcji opowiada Katarzyna Szczęśniak z Klubu "Kuźnia", który wraz ze "Skarbnicą" i Klubem Kombinator był organizatorem akcji.

VLADIMIRSKA KUŹNIA
W Klubie Kuźnia odbył się koncert grupy Vladimirska, młodego krakowskiego zespołu, który zadebiutował na scenie muzycznej na początku 2010 roku. Zespól charakteryzuje ciekawe instrumentarium (akordeon, trąbka, gitara i saksofon barytonowy) oraz brzmienie w stylu "retro-cyrkowo-folkowym".
Vladimirska, jak wyjaśnia nazwę zespołu Scotia Gilroy (akordeon, głos, pianino), to była droga, którą więźniowie w XIXw. byli pędzeni na Syberię. Gloria oraz drugi z członów zespołu, Ernest Heksel, mówią też o swoich muzycznych fascynacjach.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.