fbpx

NKF nr 277 – XII 2011

JASEŁKA
Inscenizacja jasełkowa przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Nowej Hucie. Są tu Józef i Maria z Dzieciątkiem, Trzej Królowie, anioły i pastuszkowie. Jest też śpiewanie kolęd.

OGRODY NOWEJ HUTY – RUSZCZA
W Osiedlu Ruszcza odbyło się zakończenie pierwszego etapu projektu ?Ogrody Nowej Huty? realizowanego przez Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida i ArcelorMittal Poland. Mieszkańcy domów socjalnych, którzy żyją w bardzo trudnych warunkach, podjęli się stworzenia własnego ogrodu. Teraz, zimą, nie wygląda to jeszcze imponująco, ale wiosną zrobi się przepięknie, a co dopiero za kilka lat! Mieszkańcy razem z Elżbietą Urbańską-Kłapą z OKN wspominają, jak sadzili 3000 sadzonek, oglądają zdjęcia, odsłaniają tablicę poświęconą projektowi.

MIKOŁAJ Z ŁUCZANOWIC
Towarzystwo Przyjaciół Łuczanowic przy udziale dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 63 w Wadowie przygotowało przepiękną inscenizację mikołajową. Były aniołki i diabły, babcia opowiadająca przy ciepłym kominku o Św. Mikołaju, dzieci w tradycyjnych strojach, śnieg i oczywiście rozdawanie prezentów.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.