fbpx

NKF nr 310 – X 2012

DWA POKOLENIA JEDNA MUZYKA
W Art-Zonie Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida Nowohuckie Stowarzyszenie Muzyczne JAZZ & BEAT & ROCK zorganizowało pierwszy z koncertów pod wspólnym hasłem "Zagrajmy to jeszcze raz? w Nowej Hucie". Na scenie wystąpili znakomity jazzman Richard Feliks Styła i Paweł Dróżdż "Bohater". Panowie od jakiegoś czasu przygotowują wspólne projekty, próbując łączyć muzykę różnych pokoleń.

KĄCIK MALUCHA W BIEŃCZYCACH
Bieńczyce mają wreszcie w swoich przychodniach Kąciki Malucha – miejsce, gdzie dzieciaki mogą się pobawić, czekając na wizytę u lekarza. Radni XVI Dzielnicy, dzięki współpracy z Ikeą, zdobyli meble i wyposażenie Kącików. Trójka z nich, Agnieszka Łoś, Zygmunt Bińczycki i Tomasz Grzyb nawet samodzielnie składali kolorowe krzesełka i stoliki.

50 SCHODÓW
Historia jeżdżącej od 12 lat na wózku inwalidzkim Marii Peliwo . Jej opowieść snuje się w rytm "kina drogi" odmierzanego przez kolejne stopnie na klatce schodowej, które z braku windy musi codziennie pokonywać bez niczyjej pomocy. Wbrew pozorom to optymistyczna opowieść o walce z niepełnosprawnością, optymizmie i pokonywaniu przeszkód. Pani Maria bowiem bierze udział w maratonach, pływa i tańczy.

realizacja: Anna Pankiewicz, Marcin Kaproń

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.