fbpx

NKF nr 375 – IV 2014

GOLGOTA JASNOGÓRSKA
Relacja z 38 koncertu cyklu "Nowa Huta. Dlaczego nie?!", który miał miejsce w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP na os. Kalinowym. Poemat pasyjny Ernesta Brylla – napisany do obrazów Jerzego Dudy Gracza znajdujących się na Jasnej Górze – wykonali Joanna Lewandowska i Marcin Styczeń.

MIECZYSŁAW LIBRONT
Mieczysław Libront jest wieloletnim członkiem Krakowskiego Klubu Fotograficznego. W Kronice wspomina swoje pierwsze fotografie robione jeszcze w rodzinnej wsi, a potem w liceum, przyjazd do Nowej Huty w 1966r., pracę i studia. Fotografią artystyczną zajął się dopiero w Klubie Fotograficznym. Fotografując Nową Hutę podkreślał przede wszystkim na zagrożenie środowiska. To zwracało uwagę na wystawach w kraju i za granicą.

ANNA LUTOSŁAWSKA – JAWORSKA
Relacja z uroczystości nadania tytułu Krakowianki Roku 2013 Annie Lutosławskiej-Jaworskiej. Ta wieloletnia aktorka Teatru Ludowego jest także reżyserem, scenarzystą i pedagogiem. Od dawna zajmuje się pomocą dla dzieci niewidomych i słabo widzących, wspiera także dziecięce hospicjum. Napisała wiele książek dla dzieci i dorosłych.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.