fbpx

NKF nr 463 – V 2016

FESTIWAL FILMOWY FilmON
W Zespole Szkól Specjalnych nr 6 w Nowej Hucie od roku działa kółko filmowe. Pod okiem Darka Janiczaka uczniowie stawiają swoje pierwsze kroki w świecie filmu. Nauczyciele wpadli też na pomysł zorganizowania Festiwalu Filmowego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Odbył się on w kinie Sfinks, a młodzi twórcy mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć siebie i swoje filmy w prawdziwym kinie i na dużym ekranie. I trzeba przyznać – robili wrażenie!

MICHAŁ i HANIA
Michał i Hania spotkali się na Placu Centralnym w 2008r. Zaczęli razem podróżować, a potem stworzyli blog "Mała i Duży w podróży", gdzie owe podróże opisują. W najbliższych planach mają Rosję i wyprawę nad Bajkał, ale z równą pasją prezentują swoją ulubioną Nową Hutę – która ku zaskoczeniu wielu znajomych, okazuje się zielona i przyjazna.

DZIEŃ TAŃCA
Na Placu Centralnym grupa "Wokół Centrum" uczciła Dzień Tańca improwizowaną akcją "W centrum uwagi". Odbyła się taneczna bitwa, której z wielkim zaciekawieniem przyglądali się przypadkowi i nieprzypadkowi widzowie. Organizatorem było Krakowskie Centrum Choreograficzne, a o idei tego dnia opowiadała Marta Wołowiec.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.