fbpx

NKF nr 475 – X 2016

PODEJMIJ WYZWANIE
Nowohucki muzyk Paweł BOHATER prezentuje swój najnowszy teledysk i opowiada o tym, jak doszło do jego powstania. O ludziach, których spotkał na swojej drodze i wpływie jaki mieli na jego życie. Zadedykował go "wszystkim, którzy walczą o siebie, upadają i podnoszą się, by walczyć dalej".

JESIENNY PARK
Dr Zygmunt Kiszka oprowadza nas po jednym z najmniejszych parków Krakowa – Parku przy ul. Klasztornej. Liczy on tylko 88 arów, ale znajduje się tu aż 135 starych drzew. Powstał jako oddzielna działka obok Willi Rogozińskich. Dr Kiszka ma do niego sentyment od dzieciństwa, bo przychodził tu z ojcem, gdy wybierali się na odpusty do Mogiły.

GADUŁY
Gaduły to zespół baletowy dla dzieci, który działa w Klubie Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Prowadzi go Barbara Gatty-Kostyal, była tancerka i choreograf, niegdyś solistka Opery Krakowskiej. Od 1993r., kiedy przeszła na artystyczną emeryturę, pracuje z najmłodszymi. Kronice opowiada o swojej filozofii tańca, miłości do muzyki klasycznej, a także o tym, dlaczego nie wysyła swoich uczniów na konkursy i przeglądy.

realizacja: Jerzy Ridan, Krzysztof Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.