fbpx

DNI NORWIDOWSKIE
W ramach XII Dni Norwidowskich w kościółku św. Bartłomieja odbył się recital Ireny Jun "Jest źródło". Materiał prezentuje fragmenty recitalu, wprowadzenie Danuty Szymońskiej na temat pobytu Norwida w Mogile i wypowiedź Ireny Jun dotyczącą jej związków z Nową Hutą i Teatrem Ludowym.

TWARZE NOWOHUCKIEGO SPORTU – MAREK KOŹMIŃSKI
Marek Koźmiński, były piłkarz Hutnika Kraków i reprezentacji Polski, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992r. opowiada o początkach swojej kariery, o trenerach z Hutnika i o pierwszych sukcesach. Debiut Marka Kuźmińskiego i awans Hutnika do I ligi w 1990r. wspomina Władysław Łach, trener Hutnika w latach 1988 – 92.
Materiał uzupełniają fotografie archiwalne, fragmenty meczy z archiwum TVP, ujęcia z dekoracji srebrnym medalem olimpijskim.

NOCNY HAPPENING FILMOWY
Relacja z kolejnego Nocnego Happeningu Filmowego w Kinie Studyjnym Sfinks pod nazwą "Horror Show". Materiał pokazuje fragmenty projekcji filmu niemego "Nosferatu" z muzyką na żywo i efektami laserowymi. O koncepcji nocnych maratonów mówią Adriana Ciecierska-Cygan oraz Maciej Twaróg (radny Miasta Krakowa).

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.