fbpx

JAK REWITALIZOWAĆ STARĄ NOWĄ HUTĘ
Na temat koncepcji zagospodarowania i rewitalizacji terenów Nowej Huty, zwłaszcza terenów w pobliżu kombinatu, wypowiadają się:
Tadeusz Staniec (Radny Dzielnicy XVIII) – o budowie Parku Technologicznego i Centrum Logistycznego, które będzie bazą przeładunkową dla Krakowa;
Prof. Stanisław Juchnowicz – o założeniach Parku Technologicznego i o możliwości rozbudowy zespołów mieszkaniowych w typie proekologicznym.

TWARZE NOWOHUCKIEGO SPORTU – STANISŁAW DRAGAN
Stanisław Dragan, wielokrotny reprezentant Polski w boksie, brązowy medalista na Olimpiadzie w Meksyku w 1968r. opowiada o swojej karierze, o olimpiadzie, o Feliksie Stammie i polskiej szkole boksu. Stojąc na tle Hali Garaży – miejsca walk bokserskich Hutnika – mówi o swoich pierwszych meczach. Wypowiada się również Władysław Kaim, były pięściarz Hutnika, który tłumaczy, dlaczego Dragana nazywano "śpiącym lwem".
Materiał ilustrowany jest archiwalnymi fotografiami oraz fragmentami walk bokserskich z taśm archiwalnych.

1000 KOMPUTERÓW
Uroczystość przekazania tysięcznego komputera przez Fundację im. Andrzeja Urbańczyka, który trafił do Klubu "Pod Kasztanami" w Kościelnikach. O przekazywaniu komputerów dla młodzieży w ramach akcji prowadzonej wraz z Głosem – Tygodnikiem Nowohuckim mówią Wojciech Filemonowicz (Prezes Fundacji) oraz Sławomir Pietrzyk (Redakcja Głosu).

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.