NKF nr 584 – V 2019

PRACOWNIE PLASTYKÓW
W ramach Tygodnia Galeryjnego KRAKERS odbywało się w Krakowie wiele warsztatów, wystaw i spotkań. Jedno z nich miało miejsce w Galerii Huta Sztuki Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida. Poświęcone było plastykom, którzy tworzyli w Nowej Hucie – od jej początków aż do dzisiaj. A szczególnie – ich pracowniom. W latach 70. w zasobach miasta było ich ok. 100, dzisiaj jest tylko 9. Uczestnicy spotkania odwiedzili również pracownię plastyczną artystki malarki Joanny Loli Styrylskiej.

KIERMASZ NAD ZALEWEM
Nad Zalewem Nowohuckim odbył się wielkanocny kiermasz ręcznie wykonanych ozdób i dekoracji. Zebrane fundusze zostały przekazane na szczytne cele. Fundacja Ukryte Skrzydła ma w planach remont wózka mobile school, Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa "Tęcza" planuje wakacyjny wyjazd dla swoich podopiecznych, a ?Warsztat Terapii Zajęciowej i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci? zbierał pieniądze na wiosenną wycieczkę.

WIELKIE LANIE
Pas startowy dawnego lotniska w Czyżynach był sceną tradycyjnego lania się wodą w poniedziałek wielkanocny. Mimo nie najlepszej pogody nie zabrakło miłośników tradycji śmigusa dyngusa, którzy przybyli uzbrojeni w butelki, pistolety na wodę i inny sprzęt do polewania. Inicjatorem był Grzegorz Ziemiański z Projektu Nowohucianie, który – jak sam mówi – jest wujkiem do zadań specjalnych i ciągle organizuje coś dla dzieci. Do wielkiego lania entuzjastycznie włączyli się sąsiedzi i mieszkańcy.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa