50 LAT HARCERSTWA W NOWEJ HUCIE
Materiał prezentuje fragmenty apelu na placu przy Alei Róż z okazji 50.lecia harcerstwa w Nowej Hucie oraz wspomnienia dawnych harcmistrzów bogato ilustrowane fotografiami. Wypowiadają się: harcmistrz Juliusz Langner, były komendant ZHP Nowa Huta (wspomina harcerstwo, które odrodziło się w 56 r i w przeciwieństwie od OHA, organizacji działającej przy ZMP, starało się nawiązać do tradycji harcerstwa przedwojennego), harcmistrz Małgorzata Janczur, były komendant ZHP Nowa Huta (wspomina harcerstwo lat 90), Harcmistrz Jacek Nawrocki i Harcmistrz Jerzy Kujawski – byli komendanci ZHP Nowa Huta

KONKURS KULINARNY
W Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 w Nowej Hucie od lat organizowany jest Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych. W tym roku tematem wiodącym było "Półwiecze tradycji kulinarnych". O konkursie opowiadają: dyrektor szkoły Barbara Brewczyńska, Robert Sowa – Szef Kuchni Hotelu Sobieski w Warszawie, dawniej uczeń tej szkoły, Kamil Nadolski – zwycięzca konkursu, który przygotował comber sarni po sosem z jałowca oraz Bogumiła Podgórska – nauczycielka Kamila. Bardzo smakowicie wyglądają stoły uginające się od potraw przygotowanych na konkurs.

z cyklu: Szlakiem zabytków Nowej Huty – KOSCIÓŁ ŚW. GRZEGORZA W RUSZCZY
O historii Kościoła św. Grzegorza w Ruszczy opowiada Ewa Kubica-Kabacińska z Muzeum Archeologicznego w Krakowie: 1222 – pierwsza wzmianka o kapelanie z Ruszczy, 1229 – pierwsza wzmianka o świątyni. Archeolodzy wykazali również, że kościół wybudowany został na fundamentach jeszcze wcześniejszej budowli – świątyni pochodzącej z końca XI w.
Kościół św Grzegorza jest tym cenniejszy, że przetrwał w formie niezmienionej od XVw.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa