fbpx

CO ROBIĆ 1 MAJA
Mała sonda wśród nowohuckiej młodzieży, na temat tego co można robić 1 maja.
Padają odpowiedzi różnorakie, np. siedzieć na polu i grać w piłkę, spać, iść na lody, jeść ruskie pierogi i tańczyć kazaczoka. Materiał ilustrowany materiałami archiwalnymi z dawnych pochodów 1-majowych.

W CZYNIE SPOŁECZNYM
Ciąg dalszy rozmowy Beaty Kowalik z "Lodołamacza" z Marianną Brzezińską, byłą tynkarką z Nowej Huty. W Kronice nr 78 rozmowa dotyczyła dawnych obchodów Dnia Kobiet, teraz panie rozmawiają o Czynach Społecznych. Pani Marianna z sympatią wspomina dawne czyny społeczne – szło się na nie chętnie, bez przymusu, grała muzyka, było wesoło. Wcale nie czuła się wyzyskiwana.

NOWOHUCKIE HIMALAJE
W Nowej Hucie powstała najwyższa ściana wspinaczkowa na wolnej przestrzeni w Polsce. Opowiada o niej Paweł Derlatka – pomysłodawca Centrum Wspinaczkowego Hutnik.

WIOSNA MUZYCZNA
Materiał zapowiadający kolejną, XII już Nowohucką Wiosnę Muzyczną. Na cykl imprez zaprasza Wiesława Wykurz z Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida, a materiał filmowy przypomina fragmenty wydarzeń z ubiegłych lat: koncertu Krakow Gospel Choir oraz
koncertu w Bazylice O.O. Cystersów w Mogile, gdzie Requiem Mozarta grała Orkiestra Symfoniczna i Krakowska Młoda Filharmonia ze Szkoły Muzycznej w Nowej Hucie pod dyr. Tomasza Chmiela.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.