Nauka gry na gitarze dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Logotyp Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury imienia Cypriana Kamila Norwida.

Zajęcia grupowe gry na gitarze.

Grupy będą formułowane odpowiednio do dotychczasowych umiejętności oraz wieku uczestników i preferencji muzycznych, będą się składać z maksymalnie 4 osób.

Zajęcia w poniedziałki.

Grupa początkująca: poznacie instrument i nauczycie się go stroić, poznacie podstawy techniki gry – pozycja, układ rąk i palców, proste melodie, podstawowe akordy (tzw. chwyty gitarowe) oraz rytmy (tzw. bicia), nauczymy się waszych ulubionych piosenek w najprostszych opracowaniach.

Grupa średniozaawansowana: będziemy pracować na wybranych wspólnie z wami utworach, ucząc się poszczególnych fraz melodycznych, riffów, akompaniamentu harmonicznego – dzięki temu poznacie bardzo ważne w muzyce pojęcie, jakim jest tonacja, i zaczniecie samodzielnie rozumieć, jak dany utwór lub piosenka zostały skomponowane i co się w nich dzieje „od kuchni|”. Otworzy to drogę do samodzielnej kreacji muzycznej, co będziemy praktykować w formie improwizacji muzycznej. Poznamy także podstawy aranżacji, tworząc mini zespół gitarowy.

Grupa zaawansowana: wszystko to, co powyżej, a także trochę wiedzy harmonicznej, dużo zagadnień związanych z rytmem (który jest głównym wyznacznikiem tego, że muzyka „płynie”), improwizacja w oparciu o różne skale muzyczne, z których każda ma swój odrębny koloryt) oraz improwizacja otwarta tzw. free. Poruszymy też podstawy kompozycji i aranżacji. A naprawdę chętnych do gry i ćwiczących regularnie mogę z przyjemnością „pocisnąć” – oj, będziecie mieli co robić 😉

Nazwa zajęć: Nauka gry na gitarze dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Dla kogo: dzieci, młodzież i dorośli

Prowadzący: Tomasz Przetacznik

Data rozpoczęcia i miejsce: 3 X 2022, Klub Kuźnia, os. Złotego Wieku 14

Kolejne terminy/cykliczność: poniedziałki, godzina do uzgodnienia

Czas trwania zajęć: 60 min.

Informacje i zapisy: tel. 12 648 08 86, w.federowicz@okn.edu.pl

Spotkanie organizacyjne: 19 IX 2022 r., godz. 17:30-19:30

Cena: 140 zł/miesiąc

Honorujemy karty: —

Tomasz Przetacznik – gram na gitarze od ponad 25 lat, najpierw interesował mnie pop, blues i rock, lecz w miarę rozwoju muzycznej pasji zacząłem poszukiwać również w kierunkach jazzowych, alternatywnych i eksperymentalnych. Obecnie działam wokół krakowskiej sceny muzyki improwizowanej, free jazzowej, współtworzę zespół Pleśń, kolektyw NPZM, Tomasz Różycki Quartet, Współpracuję z kolektywem Nowica 9, festiwalem AudioArt, Festiwalem JazzBez, Wodna Masa Krytyczna, współtworzę cykl spotkań interdyscyplinarnych „Odwiedziny”. Prowadziłem zajęcia z muzyki w szkole waldorfskiej, a także grupowe sesje muzykoterapii. Jestem absolwentem Akademii Muzycznej, wydział Jazzu w Katowicach.

Klub Kuźnia